תמר נטמנה: "תמיד הצטיינה"

נווטת הקרב הדתייה הראשונה בחיל האוויר הובאה למנוחות לאחר שנהרגה באסון מפולת השלגים בנפאל. בני משפחתה בחרו שלא להתייחס לעדויות שהועלו בימים האחרונים והודו לכל מי שסייע בניסיון להציל אותה ובהשבת גופתה לארץ. "אדם מוכשר ושאפתן שהקפיד להצטיין בכל מה שעשה", אמר עליה מפקד הטייסת שלה

הקבר הטרי, היום (חדשות 2)

אלפים ליוו היום (שלישי) את סרן תמר אריאל ז"ל בדרכה האחרונה. תמר הובאה לקבורה בבית העלמין במושב משואות יצחק שבו גדלה. רבים מהמשתתפים במסע הלוויה היו לובשי מדים, מדי חיל האוויר, ובראשם חבריה של תמר לקורס הטיס וחברים לטייסת העמק שבה שירתה כנווטת קרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אביה של תמר ספד לה ואמר כי נשאל פעמים רבות על ידי מפקדיה מה המתכון לגידול ילדה כזו. "תמר העדיפה שלא לעשות עניין מעצמה, בטח שלא מהישגיה, והקפידה לשלב בין כל העולמות תוך שמירה על הערכים והאמת שהיו כל כך חשובים לה", אמר האב. הוא לא התייחס במישרין לעדויות האחרונות שהועלו בימים האחרונים, ובחר להודות רק לחבר קרוב שעמו נסעה תמר על כך שפעל להשבתה ארצה, לאחר שמצאה את מותה בסופת השלגים בנפאל בשבוע שעבר.

מעל קברה הטרי ספד מפקד טייסת העמק לתמר: "נראה היה שהיו בך סתירות רבות. קצינה מצטיינת, נווטת קרב, עם חצאית ארוכה. רוכבת אופנועי שטח קשוחה שניתן היה למצוא אותה גם עם סידור בעיניים עצומות ומתפללת באמצע היום באחת הפינות בבסיס. אדם מוכשר ושאפתן שהקפיד להצטיין בכל מה שעשה. שנתיים שירות לאומי, ואחר כך גיוס לצה"ל, לקורס הטיס".

"קצינה מצטיינת". תמר אריאל

"המשפחה לא מעוניינת לעסוק בתחקירים"

"תמר כונתה בפי מפקדיה 'האתרוג'", סיפר מפקד הטייסת. "כל דרישה שהעמידה, בדגש על עניינים מבצעיים, מולאה בלא כל עוררין על ידי מפקדיה וחבריה לבסיס. במהלך מבצע 'צוק איתן', חרף העייפות ועומס העבודה, תמר ביקשה להשתתף בכל הגיחות המבצעיות והצליחה להתבלט ולהצטיין בפעילות כפי שהתבלטה כבר מאז קורס הטיס".

מפקדה הוסיף גם כי באחת משיחותיהם על חתונתה שתגיע ביום מן הימים, הוא ביקש לקבל את הברכה השביעית מתוך שבע הברכות מתחת לחופה. "רצה הגורל ובמקום חופה אני סופד מעל קברך", הוא חתם, "נסתרות הן דרכי האל".

בת דודתה של תמר, חמוטל שובל, סיפרה גם היא על בחורה שלמרות העובדה שהפכה לסמל עוד בחייה, וסיימה לראשונה את קורס הטיס בחצאית ולאחר שירות לאומי, סירבה להתייחס לעצמה כנושאת בשורה, ומבחינתה רק ביקשה למלא את חובתה לעם ישראל ולתרום תרומה גדולה ומשמעותית ככל שניתן למדינה.

גם היא, לבקשת המשפחה, העדיפה שלא להתייחס לאירועים ולהחלטות שהתקבלו או לא התקבלו במהלך אותו יום על ידי הקבוצה שעמה טיילה תמר. "המשפחה לא מעוניינת לעסוק בתחקירים, אלא בעיקר להודות למי שעשה כל שביכולתו כדי לסייע להציל אותה ולצערנו לסייע בהבאת גופתה בסופו של דבר לקבורה בישראל", הדגישה בת דודתה של תמר אריאל ז"ל.

מאוחר יותר היום ליוו מאות בני משפחה, חברים ואנשי קיבוץ יפעת את אגם לוריא ז"ל בדרכו האחרונה. לוריא נהרג אף הוא באסון מפולת השלגים בשבוע שעבר. ורד, אמו של אגם, סבתו וגיסו ספדו לו, כמו גם חברים, בני כיתה, והצעירה שטיילה עמו בחודשים האחרונים.