טרגדיה בראשון לציון: בן 12 התמוטט בבית ספר - ומת

צוות של מגן דוד אדום הוזעק לבית ספר "חפץ חיים" בעקבות דיווח על ילד שאיבד את הכרתו. הפרמדיקים מצאו את בן ה-12 במצב אנוש ופינו אותו, תוך כדי פעולות החייאה, לבית החולים - שם קבעו רופאים את מותו. לאחר מספר שעות התברר כי הנער לקה בדום לב

צוות מד"א פינה את הנער. ארכיון (חדשות 2)

ילד בן 12 התמוטט היום (שני) במדרגות בית ספר "חפץ חיים" בראשון לציון. צוות מגן דוד אדום שהוזעק למקום פינה אותו במצב אנוש, תוך כדי פעולות החייאה, לבית החולים אסף הרופא - שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. לאחר מספר שעות התברר כי סיבת המוות היא דום לב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפראמדיקים שהגיעו לבית הספר לא מצאו סימני פגיעה חיצוניים על גופו של הילד. מעיריית ראשון לציון נמסר כי התלמיד נפל בעת שעלה במדרגות ופונה לבית החולים במצב אנוש, שם נפטר. מנהל החינוך בעירייה שלח פסיכולוג לבית החולים על מנת ללוות את המשפחה, ומחר יישלחו פסיכולוגים לבית הספר לצורך סיוע לתלמידים.

"מצאנו את הנער כשהוא שוכב מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה בתחתית גרם מדרגות כאשר מורים מבצעים בו פעולות החייאה בסיסיות בהדרכה טלפונית", סיפר פראמדיק מד"א, אפי בר שהגיע לזירה. "הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו תרופות, הנשמה ועיסויים ופינינו אותו לבית החולים אסף הרופא".

בחודש מאי האחרון נער בן 14 התמוטט באופן פתאומי ברחוב התכלת במודיעין. פרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום ביצעו בו פעולות החייאה נמרצות במשך כשעה, אך כל מאמציהם עלו בתהו והם נאלצו לקבוע את מותו. גופתו של הנער הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר.

חודשיים קודם לכן, התמוטט נער בן 14 במהלך פעילות גופנית באולם בית ספר בשכונת קריית אליעזר שבחיפה. צוות טיפול נמרץ של מגן דוד אדום ממרחב כרמל ביצע בו פעולות החייאה מתקדמות שבסופן הוא פונה לבית החולים רמב"ם בעיר כשהוא מונשם ומורדם. מצבו הוגדר קשה.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv