בית לחיילים בודדים מוקם במאחז לא חוקי

פרויקט חדש לחיילים בודדים הולך ונבנה במקום שנוי במחלוקת – מאחז אש קודש שבבנימין. "זה מקום אמיתי לחיילים שמתנדבים", הסביר מקים העמותה שמאחורי המיזם. "אם אנחנו לא נהיה כאן חמאס יהיה כאן". ביישוב הדגישו: "לא מדובר בהתרסה"

הבית שמוקם במאחז (סוכנות תצפית)

בגרעין מח"ל (מתנדבים מחו"ל) בחרו במיקום חריג ושנוי במחלוקת לבניית בית לחיילים בודדים - מאחז אש קודש במועצת בנימין שביהודה ושומרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בתי החייל הממוסדים לא באמת מספקים בית לחיילים בודדים", הסביר אהרון קצוף, מקים העמותה ובעצמו עולה חדש וחייל משוחרר, בשיחה עם חדשות 2 online. "פעמים רבות אותם חיילים שנמצאים באותם בתי חייל, הם כאלה שמשרתים רחוק מבתיהם או מקבלים אי אלו אפשרויות לגור במקום - אף על פי שהם אינם באמת זקוקים לכך".

לדבריו, הבית החדש שמוקם יהווה פתרון טוב יותר. "זהו מקום אמיתי לחיילים שמתנדבים, שעזבו את בתיהם ואת חייהם הנוחים בחו"ל ומגיעים לכאן כדי להתנדב לצה"ל", ציין מקים העמותה.

מהתפוצות למאחז (סוכנות תצפית)

באשר למיקום השנוי במחלוקת בו מוקם בימים אלה הבית אומר קצוף: "אם אנחנו לא נהיה כאן, חמאס יהיה כאן, לכן, אנחנו לא חוששים. אם אנחנו לא נרגיש כאן בטוחים, אז גם בתל אביב לא ירגישו בטוחים".

ביישוב מדגישים כי "מדובר באקט לטובת חיילי צה"ל, וכאלה המיועדים לשירות, והמטרה המרכזית היא לחזק את הקשר בין היישוב לבין מוסדות המדינה. כל אקט שנעשה הוא לטובת החיילים המיועדים וכאלה המשרתים ולא כהתרסה".