למרות החשד להתעללות: גן הילדים נותר מלא

ימים ספורים לאחר שנחרדו לגלות כי המנהלת, הגננת והסייעת נעצרו בחשד להתעללות, שבו הבוקר מרבית ההורים לגן הילדים באזור המרכז. "לא הייתה שום דילמה", סיפרה אחת אחת האימהות. הורה נוסף סיפר: "לרגע לא חשבנו להוציא את הילד, אנחנו סומכים על המנהלות"

חוזרים לגן, הבוקר (חדשות 2)

לאחר חג סוער במיוחד שבמהלכו נעצרו מנהלת, גננת וסייעת בחשד להזנחה ולהתעללות, שבו הבוקר (ראשון) הורי הילדים בגן באזור המרכז למקום כשהם מנסים לשדר חזרה לשגרה. "אני יודעת שהסגל שנשאר לא היה מעורב", סיפרה לחדשות 2 Online אם לאחד הילדים. "אני לא חוששת כשהבן שלי כאן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כבר עם התפוצצות הפרשה החליטו לא מעט הורים להוציא את ילדיהם מהמקום שבו על פי החשד התרחשה הפרשה הקשה. ההורים שהחליטו להשאיר את ילדיהם בגן מבהירים כי אין כל חשש בלבם. "לא הייתה שום דילמה, הילדה שלי נמצאת בגן כבר שלוש שנים וחצי", אומרת אם נוספת. "היא בעיני המקור הטוב ביותר והייתי שמה לב אם משהו לא בסדר בגן שלה".

נציגי הורי הילדים צפויים לקיים הערב ישיבה משותפת שבה יתעדכנו על ההתפתחויות האחרונות בפרשה. לדברי אחת האימהות שהגיעה הבוקר לגן, לא היה קל לגלות שהמקום שאמון על השמירה על בנה נמצא במוקד החקירה. "זה לא היה פשוט לראות את זה במהלך החג, אני מניחה שנקבל יותר תשובות בפגישה עם ההורים", היא אומרת.

שבו לשגרה, אילוסטרציה (רויטרס)

"לרגע אחד לא חשבנו להוציא את הילד, אנחנו מכירים את הגן טוב ומאוד סומכים על המנהלות", סיפר זוג הורים בביטחון מוחלט. אם נוספת אמרה כי "אם הייתי חושבת שיש בטענות האלה אמת הייתי מוציאה את הילד כבר לפני שבועות, כל אחד יכול להתלונן ובמשטרה יחקרו".

"חוות דעת טובות"

למקום הגיעה גם סבתא לנכדים הנמצאים בגן בשנים האחרונות. לדבריה, מנהלת המקום נעצרה רק בעקבות החשד שידעה אודות המעשים שהתבצעו לכאורה. "לי זה לא נשמע הגיוני שהיא ידעה שיש אלימות כזו ולא טיפלה בה", היא אומרת בביטחון מוחלט. "חוות הדעת על הגן הזה טובות מאוד".

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפרה אמש הסייעת החשודה בהזנחה ובהתעללות על התחושות הקשות מאז שנחשפה הפרשה והדגישה כי היא אינה מהווה סכנה לילדים. "המעצר היה הלם גדול. קשה לתאר את תחושת ההשפלה", אמרה הסייעת. "הגעתי מייד כשנקראתי בידי המשטרה כדי להיחקר. ויתרתי על זכות ההתייעצות עם עורך דין. דיברתי בכנות ובפתיחות. ובמשך 24 שעות לקחו את החירות שלי בלי שום הצדקה".

הסייעת ביקשה לפנות להורים שהתלוננו נגדה במשטרה ואמרה: "לעולם לא אפגע בפעוטות בכלל ובילדים שלכם בפרט, לעולם. אני מבינה את החשש, האימה והחרדה שהתפשטה בשל שמועה כזו או אחרת. ברור שלעתים נעשו טעויות כמו בכל מקום, אך לעולם לא אפגע בפעוטות ולא אתעלל בהם".