7 מפצועי האסון בנפאל נחתו בנתב"ג

מטוס ובו שבעה פצועים מהאסון בנפאל נחת בנתב"ג, שם המתינו לו אמבולנסים של מד"א שפינו את הפצועים לבתי החולים. "הלכנו 8 שעות בשלג ובקור מטורף, אנשים מתו באמצע הדרך", סיפרה שירה לסרי שניצלה

בנתב"ג נחתה היום (ראשון) לפנות בוקר טיסה ובה שבעה פצועים מהאסון בנפאל. הפצועים ששבו לארץ פונו להמשך טיפול רפואי בבתי החולים הדסה ותל השומר. אמבולנסים של מד"א המתינו לפצועים בירכתי המטוס ופינו אותם לבתי החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שירה לסרי מקרני שומרון, שטיילה עם נדב שהם ז"ל, היתה גם היא בטיסה איתה שבו הפצועים. לאחר מפגש מרגש, דמעות וחיבוקים עם קרובי משפחתה שהמתינו לה מחוץ לטרקלין מצדה בטרמינל 1 סיפרה לסרי לחדשות 2 Online על מה שחוותה בנפאל.

"אני מאלה שהיה להם נס. הלכתי בסופת השלגים המטורפת", אמרה שירה. "הלכנו איזה 8 שעות בשלג ובקור מטורף, אנשים מתו באמצע הדרך. אי אפשר לתאר את זה", היא הוסיפה, "נדב, חבר שהיה איתי - נהרג. הם התעכבו קצת למעלה ובגלל שהם נתקעו בלילה הוא סבל מהיפותרמיה, ושני חברים נוספים נפצעו. ברוך השם אני בסדר".

אמבולנסים של מד"א המתינו לפצועים (דוברות מדא)

"לא היה לי ספק שיבואו להציל אותי"

לדבריה, לאחר שנודע לה כי חברה הטוב נדב נהרג, היא מרגישה ב"סרט רע, שאני כל פעם מתפללת שהוא לא קרה, אבל זה קרה". לסרי טיילה עם שלושה חברים, בהם נדב שנהרג: "שלושה מאיתנו היו אמורים לטוס חזרה לארץ הערב - איתן שנפגע, שני שנפצעה ואני". לסרי הדגישה כי ישראלים רבים באזור נפאל "חילצו וחיממו פצועים - הנפאלים לא דאגו לכלום. מזל שאנחנו ישראלים ועוזרים אחד לשני, אחרת מה היה קורה? היה הרבה יותר גרוע".

רועי פתאל מירושלים, פצוע נוסף ששב לארץ, שהה במשך שלושה ימים באזור האסון כשהוא מכוסה עד צווארו בשלג. בזמן המפולת הוא היה באזור פס העליון בגובה 5,400 מטרים, התחיל לצעוד כלפי מטה ונפל לבור של שלג. "למזלי שני בחורים ישראלים, קובי ורון, סטודנטים לרפואה מהדסה עין כרם, הצילו לי את החיים וזה המקום להגיד להם תודה".

"הם הוציאו אותי מהשלג, הפשיטו לי את הבגדים והעלו אותי לנקודה טיפה יותר גבוהה, מקום עם אבנים, הביאו לי שלושה שקי שינה ואמרו לי: אנחנו הולכים לקרוא לחילוץ - אני חייב להם בירה ואני מעריץ אותם. הם חדי תושייה", סיפר פתאל.

"היה לנו נס" (עזרי עמרם)

"חוויה מטלטלת שאי אפשר לתאר"

"אני רוצה לומר שלשנייה לא היה לי רגע של ספק שיבואו להוציא אותי. לא היה לי ספק שאלה יהיו ישראלים שיבואו לחלץ אותי מהשלג. באמת האמנתי בזה ולא איבדתי תקווה", הוסיף פתאל שסיפר על אובדן החברים שהכיר במהלך הטיול: "איבדנו חברים מאוד טובים. אמנם חברים לתקופה קצרה, אבל חברים שאתה מגלה מהם באמת. אנשים מאוד מאוד יקרים והכאב שלנו גדול מאוד". פתאל טען כי הנפאלים אמרו להם לפני המפולת שאפשר לצאת לשטח: "אם הם היו אומרים לנו לא, כמובן שלא היינו יוצאים".

"ברוך השם אני בסדר". שירה לסרי (עזרי עמרם)

ליאור אלטמן, סגן מפקד מרחב איילון במד"א, ניהל את הפינוי הבוקר ומסר לחדשות 2 Online: "ב-2:30 בבוקר אמבולנסים של מד"א קלטו את הפצועים מנפאל לאחר האסון שפקד אותם. קלטנו שישה פצועים בשטח האווירי. רובם ככולם סובלים מפגיעות קור ברמות שונות. לאחר שקיבלו סיוע מהצוותים שלנו בנפאל, קלטנו אותם פה והעברנו אותם להמשך טיפול רפואי בהדסה עין כרם ובתל השומר". 

"לא היה ספק שיבואו להציל אותי" (עזרי עמרם, חדשות 2)

הפרמדיק הבכיר ומנהל פרויקטים מיוחדים במד"א, אסי דבילנסקי, הוסיף כי "מעבר למיון ואיסוף פרטי כל הפצועים, הרבה מאוד זמן הוקדש לשיחות עם הישראלים, רובם חבר׳ה צעירים אחרי צבא. לכל פצוע יש כאן סיפור הישרדות מדהים ונפגעים רבים סובלים מטראומה נפשית לאחר שנלכדו בסופה ומצאו את עצמם קושרים גורלות עם חבריהם. הם עברו חוויה מטלטלת שאפילו בסרטים אי אפשר לתאר".

לפניות לכתב: AzriA@Ch2news.tv