חילוץ של עשרות בנפאל, רומן מסוכן ומתיחות עם ארה"ב: סיכום חדשות סוף השבוע

חולצו כלל המטיילים הישראלים שנזקקו לחילוץ מרכס האנפורנה בנפאל; מחלקת המדינה האמריקנית מבהירה: "דבריו של קרי סולפו"; וגם: אלפי ישראלים ניצלו את סוף עונת הטיולים וביקרו בשמורות, ביערות ובגנים ברחבי הארץ

סיכום חדשות סוף השבוע (AP)

פספסתם? רוצים להתעדכן? אלה הידיעות החדשותיות המרכזיות שאירעו במהלך סוף השבוע: אחרי ימים ארוכים של חוסר וודאות הסתיים חילוצם של 60 הישראלים שהיו לכודים במחנות הגבוהים באנאפורנה בנפאל ובמננג. במקביל, שבעת הישראלים שנפצעו באסון הועלו על מטוס בדרכם לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גופותיהם של ההרוגים במפולת הקטלנית, תמר אריאל, נדב שוהם ואגם לוריא יועברו בימים הקרובים לישראל. החיפושים אחר הנעדרת הישראלית מיכל גילי צ'רקסקי, שעקבותיה אבדו במהלך המפולת - נמשכים. בנוסף, 36 ישראלים עדיין מוגדרים מנותקי קשר אך ככל הנראה לא נשקפת סכנה לחייהם.

מחלקת המדינה: "דבריו של קרי סולפו"

בזירה המדינית המחלוקת בין ירושלים לוושינגטון נמשכת. לאחר שדבריו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי על המזרח התיכון עוררו סערה בישראל, בארה"ב מיהרו להבהיר כי קרי לא קשר מפורשות בין הסכסוך הישראלי-פלסטיני להתחזקות דאע"ש. סגנית דוברת מחלקת המדינה האמריקנית טענה כי דבריו של קרי סולפו מסיבות פוליטיות - "הוא לא עשה הקשר בין ישראל לצמיחת דאע"ש, נקודה".

"מזכיר המדינה אמר כי במהלך עבודתו במהלך גיבוש הקואליציה נגד דאע"ש, מנהיגים באירופה ובעולם אמרו לו שאם הסכסוך הישראלי-פלסטיני היה נפתר, מצב המזרח התיכון היה טוב יותר. זה לא חדש - נשיאים מכל המפלגות במשך עשורים טענו שפתרון הסכסוך יוביל ליציבות האזור, ומזכיר המדינה הסכים עם האמירה הפומבית", הסבירה סגנית הדוברת, מארי הארף.

"הדברים סולפו", קרי (AP)

סיפור אהבה הסתיים בניסיון התאבדות

זוג נערים, בן 19 ובת 18 מנתניה, ניסו לשים קץ לחייהם לפנות בוקר (שבת) לאחר שהוריהם הביעו התנגדות לכך שיינשאו.השניים, תלמידים מצטיינים ללא עבר פלילי, הכירו זה את זו לפני מספר שנים, אולם משפחותיהם התנגדו בתוקף למערכת היחסים. בני הזוג המאוהבים הבינו שאין סיכוי שיוכלו להמשיך בכך, ולכן החליטו להציב בפני ההורים עובדות בשטח - ולהתחתן.

"בני הזוג ניסו להתאבד", ארכיון (חדשות 2)

למרות תקוותם של השניים, כי הידיעה בדבר חתונתם העתידית תביא לריכוך עמדות, הוריהם של השניים הביעו התנגדות נחרצת למהלך ואף הפעילו עליהם לחץ נוסף. מששמעו על דבר החתונה, דרשו ההורים מבני הזוג להכריע בין בחיר לבם - לבין ניתוק מוחלט מבני המשפחה.

כשהם מיואשים מדברי ההורים, החליטו השניים לשים קץ לחייהם. מחקירה ראשונית עולה כי בתחילה הם ככל הנראה נטלו כדורים, ולאחר מכן עלה החשד שהנער דקר את חברתו באמצעות סכין, וכשחשב שארוסתו מתה - ניסה לשים קץ לחייו. הנער עלה על גג בית הספר "יונתן" בעיר ודקר את עצמו מספר פעמים בפלג גופו העליון. לאחר זמן מה התעוררה הנערה והחלה לזעוק לכל עבר. עוברי אורח ששמעו את הצעקות הזעיקו את המשטרה ואת צוותי מד"א שמצאו אותה במצב קל-בינוני. השוטרים שהגיעו לזירה הבינו כי הנער נמצא על גג בית הספר ועלו אליו, שם מצאו את הנער במצב קשה ופינו אותו במצב קל-בינוני לבית החולים "לניאדו" בעיר.

התאונה הקשה בערד: מת מפצעיו הנהג הפוגע

נהג המכונית הפוגעת בתאונת הדרכים הקטלנית בנגב בשבוע שעבר מת הבוקר (שבת) מפצעיו בבית החולים סורוקה בבאר שבע. במהלך השבוע האחרון אושפז הנהג במחלקת טיפול נמרץ של בית החולים כשמצבו מוגדר קשה. חקירת המשטרה העלתה כי ברכבו נמצא בקבוק מסוג וויסקי, וכן נבדק החשד האם נהג תחת השפעת אלכוהול.

זירת התאונה, ארכיון (דוברות מד"א)

בתאונה הקשה נהרגו אב ובתו בת ה-4, במהלך נסיעה בכביש 31 בין ערד לים המלח. צוותי מד"א שהוזעקו לזירה קבעו את מותו של האב במקום והעניקו טיפול ראשוני לאשתו של ההרוג ולשתי בנותיהם, בנות 7 ו-4, שהיו עמו במכונית. הן פונו במסוק מד"א ובמסוק צבאי לבית החולים לסורוקה, אך כעבור מספר שעות נקבע גם מותה של הפעוטה בת ה-4.

סוף עונת הטיולים: יותר ממיליון ישראלים טיילו ברחבי הארץ

מזג האוויר ההפכפך לא הרתיע את הישראלים ולמעלה ממיליון מטיילים פקדו את החניונים, הפארקים והיערות בכל רחבי הארץ בימי החג וחול המועד סוכות.

מהקרן הקיימת לישראל נמסר כי מדי בוקר הגיעו בין היתר אלפי רוכבי אופניים למסלולי הרכיבה ביערות. ריכוז מיוחד של רוכבי אופניים נרשם ביער חולדה, ביער בן שמן, בפארק עדולם, במרחב שקמה, ביער רמות מנשה, יער בית קשת ויער עופר.

סוף עונת הטיולים (חדשות 2)