"נדב ניסה לחלץ את תמר מהסערה - וקפא"

אבל כבד נפל על היישוב בו התגורר נדב שהם, שנהרג במפולת בנפאל. "הוא עזר לאחרים עד שבסופו של דבר אפסו כוחותיו והוא קפא למוות", סיפר דודו, שציין כי נדב "תמיד חשב על אחרים - זה בדנ"א שלו"

נדב שוהם ותמר אריאל

ניסה לחלץ מהסערה - עד שקפא למוות: משפחתו של נדב שהם בן ה-30, שנהרג באסון המפולת בנפאל, ספדה לו היום (שישי). דודו של נדב, שלמה שהם, סיפר כי המשפחה לא דאגה לנדב מכיוון ש"הוא האדם האחרון שהיית חושש שיקרה לו דבר כזה בטראק - הוא היה מצויד פיקס וידע בדיוק מה הוא עושה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדוד סיפר כי נדב מצא את מותו כאשר ניסה לחלץ את תמר אריאל, שנהרגה גם היא באסון: "הוא לא היה משאיר אף אחד בשטח. הוא סחב את תמר הנווטת, והוא גם עזר לאחרים עד שבסופו של דבר אפסו כוחותיו והוא קפא למוות". עוד סיפרו במשפחה כי במהלך המפולת "נדב התעקש לעזור לחבר שנשאר מאחור ולא יכול היה ללכת - הוא לא עזב אותו עד שהצליח לסדר לו מקום נוח ללא רוח. ככה הוא היה בנוי, זה הדנ"א שלו, לחשוב על אחרים לפני שחשב על עצמו".

סיפור החילוץ בשלג, לצערה של המשפחה, הסתיים באסון: "החבר התאושש אחר כך קצת וירד למטה, וראה אנשים באים לכיוונו עם פנסים. הוא היה בטוח שנדב בא להציל אותו, אבל המחלצים אמרו לו שנדב קפא למוות". נדב עבד בחברה שהקים אביו, פרופ' משה שהם, ופיתחה רובוט לניתוחי גב: "הוא היה איש מדהים שלא רב עם אף אחד, בעל כישורים מיוחדים ומהנדס מצוין", הוסיף הדוד.

אתמול, לאחר שהותר לפרסום כי נדב נהרג במפולת ברכס הרי האנאפורנה בנפאל, בוטלו ביישובו מצפה הושעיה אירועי ההקפות של צאת שמחת תורה. הוריו של נדב קיבלו את ההודעה על מותו במהלך החג, ואביו ששהה בכנס במוסקבה שב ארצה בעקבות הבשורה הקשה שקיבל בחו"ל.

נדב למד בישיבה התיכונית בטבריה ולאחר מכן בישיבת הקיבוץ הדתי. לאחר הצבא הוא למד הנדסת מכונות בטכניון, היה פעיל והתנדב בעמותות חסד רבות. חבריו מספרים שהיה הראשון להתנדב ולעזור לכל אחד. מדובר במכה שנייה שניחתת על היישוב תוך חודשים ספורים. נדב היה חברו של חייל צה"ל סמ"ר אורן נח ז"ל, לוחם גולני שנהרג במהלך מבצע "צוק איתן", בתקרית הנגמ"ש בסג'עייה שאירעה ב-20 ביולי.