אמה של תמר אריאל: "לא דאגנו בכלל"

כשסרן תמר אריאל יצאה בשבוע שעבר לטרק בן שבועיים ברכס האנאפורנה בנפאל, היא הבטיחה להוריה כי תיצור איתם קשר מיד לאחר שמחת תורה. אלא שמפולת השלגים הקטלנית קטעה את התוכניות, ואת חייה של אשת הקבע הצעירה והמבטיחה. "היא הייתה בנאדם טוב - חזקה מבחינה דתית אבל ידעה איפה לתת כבוד לאחרים", סיפרה אמה

יום לאחר שהותר לפרסום כי תמר אריאל נמנית עם הרוגי האסון בנפאל, מתחילים בני משפחתה לעכל את הבשורה המרה - ומנסים להתנחם בחיים העשירים והמשמעותיים שחייתה, כנווטת הדתייה הראשונה בחיל האוויר. "אני לא יודעת אם יש עוד אנשים שעשו את מה שהיא הספיקה ב-25 שנותיה", אמרה אמה בעיניים דומעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחצר בית המשפחה במושב משואות יצחק סיפרה היום (שישי) ענת אריאל, אמה של תמר, על בתה: "מהיום שהיא נולדה אנשים היו אומרים עליה שהיא מוארת. היא פשוט נגעה באנשים והייתה בנאדם טוב, שהולך עד הסוף עם מה שהיא רוצה. היא הייתה חזקה מבחינה דתית אבל גם ידעה איפה לתת כבוד לאחרים".

"השיחה האחרונה איתה הייתה בוואטסאפ בערב החג הראשון של סוכות", שחזרה האם. "היא אמרה לנו חג שמח וסיפרה שהיא יוצאת לטרק הזה שהוא מאוד מתויר, ואמרה שעל פי כל התחזיות מזג האוויר אמור להיות נפלא. קבענו שנדבר היום, בשישי, ולא דאגנו בכלל, אבל זאת הייתה השיחה האחרונה".

אמה ואחיה של תמר (חדשות 2)

"כבר בבוקר הבנו שתמר איננה"

אמה של העידה על עצמה כי מעולם לא דאגה לבתה - לא בטיסות המבצעיות ב"צוק איתן" ולא בטיול האחרון - מפני שידעה בלב שלם שתמר תסתדר. הפעם היא הבינה שהבת נמצאת בצרה לאחר ששמעה את הדיווחים בכלי התקשורת על מפולת השלגים ברכס הרי האנאפורנה.

"בערב החג הבת שלי התקשרה ואמרה תפתחי אינטרנט, אבל באותו רגע לא חשבתי על כלום", סיפרה ענת אריאל. "כעבור כמה שעות מפקד הטייסת שלה התקשר והבנתי ששניים מהחברים שטיילו איתה יצרו קשר והיא לא, בשלב הזה כבר התחלתי לדאוג מאוד. קיבלנו הודעה רשמית רק אחר הצהריים אבל כבר בבוקר הבנו שתמר כבר איננה".

תמר אריאל זכורה לציבור הישראלי בזכות ההיסטוריה שעשתה כשהפכה בשנת 2012 לנווטת הדתייה הראשונה בחיל האוויר. בתום השירות הלאומי שעשתה, תמר הרגישה שלא מיצתה את עצמה וזומנה למיונים לקורס טיס. מה שזכור אולי יותר מכל היא טיסת הסולו הראשונה שלה - במהלך הקורס ביולי 2010 היא זיהתה בעיה בדוושות הבלימה והחליטה לנטוש את מטוס האימונים על מסלול הנחיתה. היא נפלטה לאוויר וצנחה ונפצעה בעמוד השדרה.

"לא ראתה עצמה כסמל", תמר אריאל

לאחר יותר מארבע שנים מפרכות היא הגיעה לסיום קורס 165 בדצמבר 2012 והדהימה רבים. החצאית הארוכה שלה בטקס הסיום משכה תשומת לב והיוותה השראה לצעירות דתיות רבות שהלכו בעקבותיה לצה"ל. "תמר לא ראתה את עצמה כסמל של הציונות הדתית או בכלל", סיפר אחיה הצעיר, אסף. "היא רואה את עצמה כחלק מהעם ולא סמל שמוביל אחריה, גם אם זה מה שקרה".

נמשכים המאמצים לאתר את הנעדרת הישראלית

אנשי משרד החוץ ממשיכים במאמצים להשיב ארצה את גופותיהם של שלושת ההרוגים באסון - תמר אריאל, נדב שוהם ואגם לוריא. במקביל נמשכים החיפושים אחר המטיילת הישראלית מיכל גילי צ'רקסקי, שעקבותיה אבדו מאז האסון.

מיכל גילי צ'רקסקי, הנעדרת הישראלית בנפאל

משלחת חילוץ מישראל הגיעה הבוקר (שישי) לאזור מעבר ההרים ת'ורונג לה ברכס האנפורנה, בניסיון לאתר את המטיילת הנעדרת, והחלו בחיפושים באתר בגובה של כ-5,400 מטרים ביחד עם חיילי צבא נפאל.

19 מטיילים ישראלים חולצו מאזור מפולת השלגים במספר סבבים של פינוי מוסק, אך 72 מטיילים ישראלים עדיין מוגדרים מנותקי קשר ונמשכים המאמצים לאתרם. שישה פצועים ישראלים עדיין מאושפזים בבית החולים האמריקני בקטמנדו, ויוטסו לישראל כשהדבר יתאפשר.