ברק נזכר בתמר: "כואב על האובדן"

בטקס סיום קורס הטיס של תמר אריאל, שנהרגה במפולת השלגים בנפאל, נכח גם שר הביטחון דאז אהוד ברק, שהקדיש לה חלק מנאומו. "במעשייך הוכחת כי אמונה דתית היא מקור עוצמה, זוהי הדוגמה החיובית לשוויון בנטל", אמר. בשיחה עם חדשות 2 Online עם היוודע דבר מותה אמר ברק: "אני כואב על האובדן"

ברק ונתניהו עם תמר אריאל (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

לפני כשנתיים סיימה בהצלחה תמר אריאל, אחת משלושת המטיילים הישראלים שנהרגו במפולת השלגים בנפאל, את קורס הטיס שלה והוסמכה כנווטת קרב. בטקס סיום הקורס הקדיש שר הביטחון דאז, אהוד ברק, חלק מנאומו גם לתמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בלי להמעיט בגודל ההישג של כולם, אציין את תמר", אמר ברק בטקס שהתקיים בדצמבר 2012. "במעשייך הוכחת כי אמונה דתית היא מקור עוצמה. אל מול דוגמאות אחרות, זוהי הדוגמה החיובית למה שראוי ושיהיה אפשר להשיג כאשר נעמיק ונרחיב את השוויון בנטל". לאחר הטקס הצטלמו ברק וראש הממשלה נתניהו עם תמר. בהמשך העלה ברק את התמונה לעמוד הפייסבוק שלו.

בשיחה עם חדשות 2 Online התייחס ברק למותה של נווטת הקרב הדתייה הראשונה בצה"ל. "אני כואב על האובדן", אמר ברק בשיחה מסין, שם הוא שוהה בימים אלה. "כשאשוב לישראל ייתכן שאלך לבית המשפחה".

"אמונה דתית היא מקור עוצמה"

אמש הגיע מפקד הטייסת של תמר, סגן אלוף מתן, לבית המשפחה ביישוב משואות יצחק שבדרום, וניסה לנחם את בני משפחתה ההמומים. בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר על השיחה האחרונה איתה, רגע ההודעה - והביקור אצל בני המשפחה.

"דיברתי איתה לפני שהיא יצאה לטיול הזה", הוא נזכר בשיחתם האחרונה. "אמרתי לה שאני שמח שהיא יוצאת לטיול אחרי המאמץ הגדול והאומץ שלה ב'צוק איתן', ושתתאוורר ושתהנה. לשלושה שבועות היא נסעה".

"לוחמת מקצועית מאוד"

"תמר הייתה שילוב מדהים של בחורה שומרת מצוות, מקפידה 'קלה כחמורה' ולוחמת מקצועית מאוד, מסורה וחותרת לשלמות בביצוע", תיאר אותה מפקד הטייסת. "היא הייתה נווטת מקצועית מאוד. בנוסף, בטייסת היא פיקדה על גף המודיעין והניווט, והייתה מסורה מאוד לחיילים שלה. כולם העריכו אותה מאוד מאוד. ב'צוק איתן' היא פיקדה על חייליה ונתנה להם מוטיבציה. היא ביצעה תפקידים מאוד חשובים במטה המבצעי של חיל האוויר והייתה מהנווטים שטסו הכי הרבה פעמים לגיחות תקיפה במבצע".