אהרונוביץ': "המפכ"ל הבא - מהמשטרה"

למרות ההערכות כי בעקבות הטלטלות האחרונות במשטרה שוקל השר לביטחון פנים למנות מחליף לדנינו לא מבין שורות הארגון, מבהיר אהרונוביץ' בריאיון לחדשות 2 כי המפכ"ל הבא יגיע מסגל הפיקוד הבכיר של המשטרה. "אין יתרון יחסי ללכת מחוץ למשטרה, זה צריך להיות באמת מקרה יוצא דופן"

אחרי העימות המתוקשר עם מפכ"ל המשטרה סביב זהות מחליפו של דנינו ובניגוד להערכות מוקדמות מצהיר השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', בריאיון ל"אולפן שישי" שישודר מחר, כי המפכ"ל הבא יבוא רק משורות המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין יתרון יחסי ללכת מחוץ למשטרה ולכן אני אומר - זה צריך להיות באמת מקרה יוצא דופן", אמר לכתבנו אמנון אברמוביץ'. כשנשאל האם המפכ"ל הבא צריך לבוא משורות המשטרה השיב השר לביטחון פנים: "חד- משמעית".

דבריו של השר לביטחון פנים מגיעים לאחר הביקורת חריפה שמתח על דבריו של מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו בריאיון שפורסם ב"ידיעות אחרונות" בסוף השבוע האחרון בנוגע למינוי המפכ"ל הבא.

עימות בין השר למפכ"ל

דנינו אמר בריאיון שהוא מתנגד למינוי מועמד חיצוני למחליפו, ואהרונוביץ' הגיב לדברים והדגיש: "זו אמירה אומללה של מפכ"ל מכהן, אני לא רואה עין בעין".
"המפכ"ל בא לתת לי עצות דרך עיתון - דברים כאלה לא צריכים להיות, ואני דוחה אותם", אמר אהרונוביץ'. "טוב שהוא יתעסק בענייניו, ולא במינוי המפכ"ל הבא".

באותו ריאיון התייחס דנינו גם לכך שאהרונוביץ' שוקל מינוי של אדם שאינו משורות המשטרה לתפקיד המפכ"ל. "הסיכוי של מועמד מבחוץ ללמוד את תפקיד המפכ"ל בלי רקע משטרתי קודם הוא לא גבוה", אמר דנינו. "אני יכול להעיד על כך שלניסיון שצברתי בתפקידים קודמים היה משקל גדול בעבודתי כמפכ"ל".