המונים חגגו בהקפות השניות

המונים בכל רחבי הארץ השתתפו במנהג המסורתי שבו רוקדים פעם נוספת עם ספרי התורה ברחובות כדי לציין את שמחת תורה גם עבור מי שלא נמצא בישראל. בכפר חב"ד נערך האירוע בבית הכנסת "בית-מנחם" ולדברי אחד המארגנים מדובר ב"תחנת דלק של שמחה, שממנה מתדלקים לכל השנה"

רוקדים בהקפות השניות (יואל בלינקו)

כמדי שנה במוצאי שמחת תורה, יצאו המונים לבצע את ההקפות השניות, שבהן מוציאים את ספרי התורה לרחובות העיר ורוקדים פעם נוספת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במוצאי שמחת תורה, מתחיל בחו"ל "'יום טוב שני של גלויות", שהוא גם שמחת תורה עבור מי שלא נמצא בישראל, ולכן נוהגים בארץ ישראל לערוך הקפות שניות.

מקור המנהג מתואר על ידי רבי חיים ויטאל, תלמידו של מייסד הקבלה, האר"י הקדוש, שהיה נוהג לבקר במוצאי יום שמחת תורה בכמה בתי כנסיות בצפת שהתעכבו לסיים את התפילה, ולערוך שבע הקפות בכל אחד מהם.

המונים הגיעו לאירוע המסורתי בכפר חב"ד (יואל בלינקו)

מאות בני אדם הגיעו אמש (חמישי) לכיכר רבין בתל אביב, שם נערכה חגיגה גדולה שכללה הופעות חיות וניגונים חסידיים. גם ביישוב כפר-חב"ד חגגו המונים בבית-הכנסת "בית-מנחם". מדובר באירוע מסורתי שמושך אליו אלפי גברים, נשים וילדים מכל גוני הקשת.

יו"ר הוועד המקומי הרב בנימין ליפשיץ אמר לקראת החגיגה: "כמדי שנה הכפר מתכונן לקליטתם של אלפי מבקרים שיבואו לחגוג ולשמוח עם התורה ביום חגה. ההקפות השניות בכפר חב"ד קנו להם שם מיוחד כ'תחנת דלק' של שמחה, שממנה מתדלקים לכל השנה".