ההרוג השלישי בנפאל: נדב שהם

אבל כבד נפל במהלך החג על היישוב הדתי מצפה הושעיה בצפון. בן היישוב, נדב שוהם, הוא הישראלי השלישי שנהרג במפולת השלג ברכס האנאפורנה בנפאל. חבריו אמרו עליו: "היה הראשון להתנדב ולעזור לכל אחד". הוריו קיבלו את ההודעה על מותו במהלך החג ואביו ששהה במוסקבה שב ארצה

נהרג באסון. נדב שהם (פייסבוק)

נדב שהם, בן 30 מהיישוב הדתי מצפה הושעיה, הוא ההרוג הישראלי השלישי במפולת השלגים ברכס הרי האנאפורנה בנפאל - כך הותר הערב (חמישי) לפרסום. בשל כך בוטלו ביישובו אירועי ההקפות של צאת שמחת תורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוריו של נדב קיבלו את ההודעה על מותו במהלך החג. אביו ששהה בכנס במוסקבה שב ארצה בעקבות הבשורה הקשה שקיבל בחו"ל.

"ילד טוב שיצא לטיול לפני כשבועיים, היה אמור לחזור בשבוע הבא", תיארה את נדב משפחתו בהודעה הרשמית שהוציאה הערב. "היה בקשר עם הוריו עד לפני כחמישה ימים. בן לוותיקי היישוב, השלישי מבין ארבעה בנים".

"הראשון להתנדב ולעזור לכל אחד" (באדיבות המשפחה)

נדב למד בישיבה התיכונית בטבריה ולאחר מכן בישיבת הקיבוץ הדתי. לאחר הצבא הוא למד הנדסת מכונות בטכניון, היה פעיל והתנדב בעמותות חסד רבות. חבריו מספרים שהיה הראשון להתנדב ולעזור לכל אחד.

מדובר במכה שנייה שניחתת על היישוב תוך חודשים ספורים. נדב היה חברו של חייל צה"ל סמ"ר אורן נח ז"ל, לוחם גולני שנהרג במהלך מבצע "צוק איתן", בתקרית הנגמ"ש בסג'עייה שאירעה ב-20 ביולי.

"שברה שיאים". תמר אריאל

שני ההרוגים הנוספים: תמר אריאל ואגם לוריא

מוקדם יותר היום הותרו לפרסום שמותיהם של שני ההרוגים הישראלים הנוספים: סגן תמר אריאל, בת 24 ממשואות יצחק, שהייתה הנווטת הדתייה הראשונה בחיל האוויר, ואגם לוריא, בן 23 מקיבוץ יפעת. כמו כן, דווח כי נמשכים החיפושים אחר נעדרים נוספים וכי קיים חשש לחייו של מטייל ישראלי נוסף.

סגן תמר אריאל עשתה היסטוריה כשהפכה בשנת 2012 לנווטת הדתייה הראשונה בחיל האוויר. בתום השירות הלאומי שעשתה, תמר הרגישה שלא מיצתה את עצמה וזומנה למיונים לקורס טיס. לאחר יותר מארבע שנים מפרכות היא הגיעה לסיום קורס 165 בדצמבר 2012 והדהימה רבים. החצאית הארוכה שלה בטקס הסיום משכה תשומת לב והיוותה השראה לצעירות דתיות רבות שהלכו בעקבותיה לצה"ל.

חבריה ומשפחתה קיבלו בתדהמה את הידיעה על מותה הטרגי בנפאל. היא נסעה לטיול במהלך השירות, וחבריה מעולם לא דמיינו שכך הוא יסתיים. "אנחנו כולנו פשוט בוכים בכי גדול מאוד", סיפר אחד החיילים המשרתים איתה בטייסת לחדשות 2 Online. "בהתחלה, כשמישהו העביר לי את השם שלה בהודעה, חשבתי שהוא מתבדח איתי. מי היה מאמין שמי שעברה את כל מה שעברה, שברה שיאים, עשתה את הבלתי ייאמן, תמצא את מותה דווקא בטיול בנפאל. זה קשה לעכל את זה".

"היא אדם שלוקח לעצמו מטרה ומגשים אותה", סיפרה חיילת אחרת. "היא כל כך חזקה וצנועה, והיא בכלל לא חלמה להגיע לאן שהגיעה. אנחנו שבורים. כל חיל האוויר מרוסק מכאב".

"בחור מדהים". אגם לוריא (באדיבות המשפחה)

אגם לוריא טייל מאז חודש מאי השנה. מאז ומתמיד הוא נחשב לחובב טיולים, והיה אהוב מאוד על חבריו. "הוא היה בחור מדהים, גאון חברתי", אמרו מכריו לחדשות 2 Online. לוריא, בוגר תיכון העמק המערבי יפעת, הותיר אחריו אם ושני אחים גדולים.

בועז רנד, חברו של אגם, סיפר: "היינו חברים מאז הצבא והמשכנו לטייל יחד. תמיד אצלנו החברים היינו תוהים 'מה אגם אומר בנושא הזה' ולפי זה פעלנו. אני זוכר איך כשטיילנו יחד בוויטנאם חליתי והוא לא זז מהמיטה שלי. הוא הרגיע את אמא שלי, התרוצץ ודאג להכל. כזה הוא היה - אדם מיוחד".