שלושה הרוגים בנפאל וארה"ב תחת איום האבולה: סיכום חדשות סוף השבוע

משרד החוץ אישר כי 3 ישראלים נהרגו בנפאל, אחד מהם הוא אגם לוריא, בן 23 מקיבוץ יפעת; גורמי רפואה בארה"ב מדווחים כי האחות שנדבקה באבולה שהתה בטיסה פנימית בעודה חולה; איבריו של לוחם שמת מגידול במוחו נתרמו ל-6 בני אדם; כ-200 אלף מטיילים פקדו היום את שמורות הטבע; וגם: מידע אודות האייפדים החדשים של אפל דלף

מאמצי החילוץ בנפאל (AP)

לכל מי שפספס ורוצה להתעדכן אלה הידיעות החדשותיות המרכזיות שאירעו במהלך החג: אגם לוריא, בן 23 מקיבוץ יפעת, הוא אחד משלושת ההרוגים הישראלים באסון שאירע בנפאל - כך הותר היום (חמישי) לפרסום. לוריא, שטייל מאז חודש מאי השנה, נחשב לחובב טיולים והיה אהוב מאוד על חבריו. החיפושים אחר נעדרים נוספים נמשכים, וקיים חשש לחייו של מטייל ישראלי נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בארצות הברית מודאגים מהדיווח של גורמי רפואה רשמיים, שלפיו אמבר וינסון, האחות מדאלאס שנדבקה באבולה, שהתה על טיסת פנים בארצות הברית יממה לפני שדיווחה כי היא סובלת מתסמיני הנגיף הקטלני. כעת נדרשים נוסעי הטיסה להגיע לבדיקות בהולות, על מנת לשלול אפשרות שגם הם נדבקו.

איבריו של לוחם צה"ל הצילו שישה בני אדם

לי חסין ז"ל (באדיבות המשפחה)

חייהם של שישה בני אדם ניצלו במהלך חול המועד, בזכות תרומת איבריו של לי חסין ז"ל, לוחם תותחנים בן 19, שנפטר בעקבות גידול שפיר שהתפשט במוחו. מותו של חסין נקבע לפני ימים אחדים, ומשפחתו הסכימה לתרום את איבריו. אמו סיפרה לחדשות 2 Online כי היא ויתר בני משפחתו של לי לא התלבטו לרגע אם לתרום את איבריו של בנם. "עברתי את הנורא מכל, אבל הידיעה שמנעתי את הייסורים האלו משש משפחות אחרות, יש בה נחמה גדולה מאוד", היא הסבירה. "אלו שש משפחות שלא ייאלצו לעבור את מה שאנחנו עוברים".

מספר שיא של מטיילים בחג

כ-200 אלף מטיילים פקדו היום את השמורות והגנים הלאומיים ברחבי הארץ. מרשות הטבע והגנים נמסר כי זהו מספר שיא שנרשם עד כה בחג ליום אחד. תנועה ערה במיוחד נרשמה באתרים: גן לאומי קיסריה, גן לאומי אשקלון, גן לאומי בית גוברין, גן לאומי עין חמד, גן לאומי ירקות אפק, נחל מערות, שמורת טבע עין גדי, שמורת טבע עין אפק, שמורת טבע עיינות צוקים ונחל תנינים. כמו כן גם אתרי המים בצפון אירחו רבים מהמטיילים בחג: שמורת טבע תל דן, שמורת טבע הבניאס, שמורת טבע שניר והמג'רסה.

דלף: אלו האייפדים החדשים שאפל תחשוף

הפדיחה של אפל

ענקית הטכנולוגיה אפל ידועה ביכולתה לשמור על דיסקרטיות יוצאת דופן, כזו המאפשרת לה להפתיע כמעט בכל השקה, אבל הפעם נראה שאפל חרגה מהמסורת הזו וגרמה בעצמה לדליפה מביכה של מידע אודות האייפדים החדשים הצפויים לצאת לאוויר העולם. במדריך רשמי של החברה למערכת ההפעלה 8 IOS שהועלה לאייטיונס, ניתן למצוא תמונות והסברים על שני מכשירים חדשים שאמורים לכלול חידושים קלים בלבד.