נווטת הקרב נהרגה באסון בנפאל

הותר לפרסום שמה של הרוגה ישראלית באסון מפולת השלג - סגן תמר אריאל, בת 24 מקיבוץ משואות יצחק, שהייתה הנווטת הדתייה הראשונה בחיל האויר. "מי היה מאמין שמי ששברה שיאים ועשתה את הבלתי ייאמן, תמצא את מותה דווקא בטיול", אמר אחד החיילים ששירתו עמה‎ בטייסת

הותר לפרסום שמה של צעירה נוספת שנהרגה במפולת השלגים הקטלנית ברכס האנאפורנה: סגן תמר אריאל, בת 24, תושבת קיבוץ משואות יצחק, שהייתה נווטת בטייסת העמק בבסיס רמת דוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תמר עשתה היסטוריה כשהפכה בשנת 2012 לנווטת הדתייה הראשונה בחיל האוויר, וראש הממשלה בנימין נתניהו אף פגש אותה בטקס סיום קורס הטיס ושוחח עמה. השבוע מצאה תמר את מותה באופן טרגי במהלך סופת שלגים בנפאל, בטיול מיוחד שיצאה אליו.

היא גדלה על ערכי הציונות הדתית וסיימה אולפנה. בתום השירות הלאומי שעשתה, תמר הרגישה שלא מיצתה את עצמה וזומנה למיונים לקורס טיס. לאחר יותר מארבע שנים מפרכות היא הגיעה לסיום קורס 165 בדצמבר 2012 והדהימה רבים. החצאית הארוכה שלה בטקס הסיום משכה תשומת לב והיוותה השראה לצעירות דתיות רבות שהלכו בעקבותיה לצה"ל.

עשתה היסטוריה

מה שזכור אולי יותר מכל היא טיסת הסולו הראשונה שלה. במהלך הקורס ביולי 2010 היא זיהתה בעיה בדוושות הבלימה והחליטה לנטוש את מטוס האימונים על מסלול הנחיתה. היא נפלטה לאוויר וצנחה ונפצעה בעמוד השדרה.

"כל חיל האוויר מרוסק מכאב"

חבריה ומשפחתה קיבלו בתדהמה את הידיעה על מותה הטרגי בנפאל. היא נסעה לטיול במהלך השירות, וחבריה מעולם לא דמיינו שכך הוא יסתיים. "אנחנו כולנו פשוט בוכים בכי גדול מאוד", סיפר אחד מחבריה לטייסת לחדשות 2 Online. "בהתחלה, כשמישהו העביר לי את השם שלה בהודעה, חשבתי שהוא מתבדח איתי. מי היה מאמין שמי שעברה את כל מה שעברה, שברה שיאים, עשתה את הבלתי ייאמן, תמצא את מותה דווקא בטיול בנפאל. זה קשה לעכל את זה".

"כל החיל מרוסק". תמר אריאל

"היא אדם שלוקח לעצמו מטרה ומגשים אותה", סיפרה חיילת אחרת. "היא כל כך חזקה וצנועה, והיא בכלל לא חלמה להגיע לאן שהגיעה. אנחנו שבורים. כל חיל האוויר מרוסק מכאב".

עם סיום קורס הטיס, אמר עליה שר הביטחון דאז, אהוד ברק: "בלי להמעיט בגודל ההישג של כולם, אציין את תמר. במעשייך הוכחת כי אמונה דתית היא מקור עוצמה. אל מול דוגמאות אחרות, זוהי הדוגמה החיובית למה שראוי ושיהיה אפשר להשיג כאשר נעמיק ונרחיב את השוויון בנטל".

אגם לוריא (באדיבות המשפחה)

אגם לוריא, בן 23 מקיבוץ יפעת, נהרג בנפאל

מוקדם יותר היום פורסם שמו של הרוג נוסף באסון בנפאל: אגם לוריא, בן 23 מקיבוץ יפעת, שטייל מאז חודש מאי השנה. כמו כן דווח כי נמשכים החיפושים אחר נעדרים נוספים וכי קיים חשש לחייו של מטייל ישראלי נוסף.

לוריא, בוגר תיכון העמק המערבי יפעת, הותיר אחריו אם ושני אחים גדולים. מאז ומתמיד הוא נחשב לחובב טיולים, והיה אהוב מאוד על חבריו. "הוא היה בחור מדהים, גאון חברתי", אמרו מכריו לחדשות 2 Online.

בועז רנד, חברו של אגם, סיפר: "היינו חברים מאז הצבא והמשכנו לטייל יחד. תמיד אצלנו החברים היינו תוהים 'מה אגם אומר בנושא הזה' ולפי זה פעלנו. אני זוכר איך כשטיילנו יחד בוויטנאם חליתי והוא לא זז מהמיטה שלי. הוא הרגיע את אמא שלי, התרוצץ ודאג להכל. כזה הוא היה - אדם מיוחד".

נדב שהם (פייסבוק)

נדב שהם, בן 30 ממצפה הושעיה, נהרג בנפאל

ההרוג השלישי באסון בנפאל הוא נדב שהם מהיישוב הדתי מצפה הושעיה בצפון. הוריו קיבלו את ההודעה על מותו במהלך החג. אביו ששהה בכנס במוסקבה שב ארצה בעקבות הבשורה הקשה שקיבל בחו"ל. ביישובו בוטלו אירועי ההקפות של צאת שמחת תורה.

בהודעה שפרסמה המשפחה הערב נכתב: "נדב, בן 30 נולד וגדל בהושעיה. ילד טוב שיצא לטיול לפני כשבועיים, היה אמור לחזור בשבוע הבא. היה בקשר עם הוריו עד לפני כחמישה ימים. בן לוותיקי הישוב. השלישי מבין ארבעה בנים".