אגם נהרג בנפאל: "כולם התאהבו בו"

הותר לפרסום כי אחד משלושת הישראלים שנהרגו במפולת השלגים ברכס האנאפורנה הוא אגם לוריא, בן 23 מקיבוץ יפעת. בת שכבתו סיפרה: "כל מי שפגש אותו נדבק ולא רצה לעזוב. רצו להיות בקרבתו. הוא זהב טהור". חבר אחר אמר: "לא מפתיע אותנו שיש פרסומים על כך שאגם התנדב להיות האחרון שיתפנה"

שעות ספורות לאחר שמשרד החוץ אישר כי שלושה ישראלים נהרגו במפולת השלגים הקטלנית ברכס האנאפורנה שבנפאל, מתפרסם שמו של אחד מהם: אגם לוריא, בן 23 מקיבוץ יפעת, שטייל מאז חודש מאי השנה. בתוך כך, נמשכים החיפושים אחר נעדרים נוספים וקיים חשש לחייו של מטייל ישראלי נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוריא, בוגר תיכון העמק המערבי יפעת, הותיר אחריו אם ושני אחים גדולים: אילאיל (30), שחף (27). מאז ומתמיד הוא נחשב לחובב טיולים, והיה אהוב מאוד על חבריו.

נוי עינב, בת שכבתו של אגם, סיפרה שהוא חשש לצאת לטיול הגדול, אבל שם מצא את האושר שלו. "אגם חשש שלא ימצא חברים ולא יידע לאן ללכת ומה צריך לעשות", אמרה. "הוא היה במנטרה של מה יהיה אם, הוא הפתיע את כולנו ברמת ההתמצאות. הוא פשוט טייל, עשה מה שהוא אוהב וטוב לו. הוא היה אדם די סגור ובטיול הוא הבין שהוא מושך אנשים והם רוצים בקירבתו".

"אין אנשים כמוהו, כולם התאהבו בו", אמרה. "כל מי שפגש אותו נדבק ולא רצה לעזוב, רצו להיות בקרבתו. הוא זהב טהור". היא סיפרה שיומיים אחרי שהתחיל את הטרק הוא דיבר עם כמה חברים ועם משפחתו: "הוא היה מבסוט. היה לו קר קצת. דיברנו וסיכמנו שנדבר עוד כמה ימים כי במקום שבו הוא היה לא הייתה קליטה".

נוי תיארה את חוסר הוודאות הקשה לאחר הדיווחים הראשונים על האסון: "זה התחיל מדאגות, ניסינו לדלות פרטים ומידע. הבנו שהוא היה שם והם ניסו לרדת למטה כשהבינו שסופה מתקרבת. קיווינו שנשמע ממנו אחרי כמה ימים שבהם אולי ירד לאיזה כפר סמוך. לא תיארנו לנו שככה זה ייגמר".

"בחור מדהים". לוריא (באדיבות המשפחה)

אור פיירמן, שהגיע כנער בשלב מאוחר לקיבוץ יפעת, סיפר איך אגם עזר לו להיקלט: "הוא היחידי שהכניס אותי לחבר'ה ולקהילה. כמו שהיה לו איכפת מכל אדם אחר. הוא היה אהוב בכל הקיבוץ. דיברתי איתו לפני שבוע ושמעתי שהוא נהנה. הוא רצה שאבוא איתו לנפאל אבל כבר חזרתי לארץ. הוא פרח שם".

פיירמן הדגיש כי "לא מפתיע אותנו שיש פרסומים על כך שאגם התנדב להיות האחרון שיתפנה מהפס".

בועז רנד, ששירת עם אגם בצבא אמר: "היינו חברים מאז הצבא והמשכנו לטייל יחד. תמיד אצלנו החברים היינו חושבים 'מה אגם אומר בנושא הזה' ולפי זה פעלנו. אני זוכר איך כשטיילנו יחד בוויטנאם חליתי והוא לא זז מהמיטה שלי. הוא הרגיע את אמא שלי, התרוצץ ודאג להכל. כזה הוא היה - אדם מיוחד. תמיד הוא התנדב והיה אכפת לו מהחברים והמשפחה - שכולם יהיו מאושרים".

תדרוך במשרד החוץ, היום (חדשות 2)

משרד החוץ אישר הבוקר (חמישי) כי שלושה ישראלים נהרגו במפולת השלגים ברכס האנאפורנה וכי קיים חשש לחייו של ישראלי נוסף. הודעות נמסרו למשפחותיהם.

"החג שלנו הוא שונה לחלוטין מחגים רגילים. אני מודה לממשלת נפאל על הסיוע שלהם. התמונה נכון לשעה זו שיש לנו שלושה הרוגים ושבעה פצועים", אמר מנכ"ל משרד החוץ ניסים בן שטרית בתדרוך לעיתונאים. הוא הדגיש כי "הפצועים הישראלים אינם בסכנת חיים והם יועברו בעזרת חברות הביטוח לישראל, חלקם במצב של שכיבה".

מאמצי חילוץ בנפאל (AP)

לדברי מנכ"ל משרד החוץ, 128 צעירים ישראלים שהיו באזור האסון אותרו ויצרו קשר. "רוב הצעירים נמצאים במקום בטוח, הצוות שלנו שתוגבר על ידי שלושה אנשים נוספים, נמצא בשטח, בראשות השגריר, ועושים עבודת קודש על מנת לאתר לסייע ולבקר את הפצועים", הוסיף בן שטרית וציין כי שר החוץ אביגדור ליברמן מעודכן כל העת במתרחש.

בהכנת הכתבה השתתפו יוסי זילברמן, עמית ולדמן, עזרי עמרם ומתן חצרוני