חשש בישראל לגורל מטיילים בנפאל: "מתפללים שיתקשרו"

עם אור ראשון חודשו החיפושים אחר הנעדרים במפולת השלגים הקטלנית בנפאל, בה נהרג לפחות ישראלי אחד ועוד 5 נפצעו. בינתיים, הקשר נותק עם ישראלים רבים באזור ובני משפחותיהם חרדים לגורלם. קונסול ונספח צבאי ישראלי מהודו יצאו לסייע בחיפושים. אביו של ההרוג עודכן במוסקבה וטס לישראל

חילוץ מהשטח (AP)

עם אור ראשון היום (חמישי) התחדשו החיפושים אחר הנעדרים במפולת השלגים הקטלנית ברכס האנאפורה בנפאל. האזור הוכרז כשטח צבאי סגור וצבא נפאל נמצא בקשר הדוק עם הנציגים הישראליים ומשרד החוץ ומעדכן אותם בכל התפתחות. באסון נהרגו שלושה ישראלים וחמישה ישראלים נוספים מאושפזים בבית החולים בקטמנדו לאחר שנפגעו במפולת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי זיהוי של ההרוג הישראלי באסון, קונסול של משרד החוץ במוסקבה בישר לאביו, השוהה ברוסיה, את דבר הבשורה המרה. האב עושה בשעה זו את דרכו לישראל. מאוחר יותר אישר משרד החוץ את דבר מותם של שני ישראלים נוספים באסון.

בנפאל חוששים כי מספר ההרוגים, העומד לפי ההערכות כעת על 20, עוד צפוי לעלות. במשרד החוץ ממשיכים בינתיים במאמצים לאיתור ישראלים נעדרים באזור ושלחו את הנספח הצבאי והקונסול בהודו למדינה בכדי לסייע.

"מזג האוויר טוב" אמר באבוראם בהנדרי, המושל של אזור מוסטנג שספג את המכה החמורה ביותר בסופה עם חידוש החיפושים. "מסוק צבאי אחד כבר עזב ועוד יצאו למשימה בהמשך". החיפושים אחרי ניצולים מתרכזים באזור תוראנג שליד אנאפורה.

אזור האסון (AP)

בעוד מאמצי החילוץ נמשכים, ישראלים רבים בארץ חוששים, לאחר שחבריהם וקרובי משפחתם יצאו לטיול ברכס - אך איבדו איתם את הקשר, והם חרדים לגורלם, לאור המידע על הרוגים ישראלים נוספים.

פניות רבות התקבלו ביממה האחרונה גם בבית חב"ד מצד קרובים. "אנחנו מתפללים שהיא כבר תתקשר, כי עברו כמה ימים מהשיחה האחרונה ואנחנו עוד לא קיבלו אות חיים וכולנו בחרדה גדולה", סיפרה אחות של מטיילת שנמצאת באזור האסון.

אמא של אחד המטיילים, שלא שמעה אות חיים מבנה, פנתה לחב"ד. "אמנם שמחת תורה אבל אנחנו מודאגים מאוד", היא כתבה בפייסבוק - ואמרה שבנה שנמצא על האנאפורנה לא יצר איתם קשר. "גם למשרד החוץ אין מידע, החברים שלו נפצעו ומאושפזים בבית החולים הצבאי בקטמנדו, אנו בוטחים בריבונו של עולם שימצא אותו חי ובריא ומתפללים".

 

מפולת שלגים קטלנית (מאיה קרניבד)

"אני פשוט בחרדה מטורפת, והטלפון שלו סגור", סיפר לחדשות 2 Online עידן, שחברו נמצא בטיול ולא יצר איתו קשר. "אני כל כמה דקות מנסה להתקשר, אבל כנראה שאין קליטה ואני מקווה שהכל איתו בסדר ושהוא שורד".

במקביל, דף פייסבוק הוקם על מנת לסייע לבני משפחה ולחברים מהארץ ומהעולם לאתר את יקיריהם, שלא שמעו מהם לאחר האסון.