נשיא המדינה ריבלין: "לא ננהל מאבק כפורעי חוק"

בעקבות שורה של אירועים אלימים בירושלים ובסביבתה - בראשם הצתת המסגד בכפר עקרבא, קרא נשיא המדינה ראובן ריבלין לתושבי הבירה, היהודים והערבים, להימנע ממעשי אלימות. "טרור לא מצדיק טרור, אלימות היא לא דרכנו", אמר

הנשיא ריבלין, ארכיון (רויטרס)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קורא היום לתושביה היהודים והערבים של ירושלים לנהוג באיפוק ולהימנע ממעשי האלימות שהפכו בשבועות האחרונים לדבר שבשגרה. בפוסט שהעלה היום (רביעי) לפייסבוק, הדגיש ריבלין כי זו אינה דרכו של העם היהודי, ולא ניתן להשלים עמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כמי שציון נטועה בלבו וקברי הוריו חצובים בהר הזיתים אני כואב את האלימות והטרור מהצד הערבי ומעל לכל את הפגיעה המתמשכת במרקם החיים של העיר המנסים לקעקע את החיים כאן", כתב הנשיא לעוקבים אחריו ברשת החברתית.

"טרור ואלימות, ויהיו הם מהצד הערבי או היהודי, לא רק דורשים גינוי כי אם מעשה תקיף, הן מצד כוחות הביטחון והן מצד ההנהגה המקומית. לצד זה, עלינו לזכור כי שבנו למולדתנו לא מתוך השנאה לאחר אלא מאהבה לארץ אבותינו", הוסיף ריבלין.

לדבריו, "אלימות לא הייתה ולא תהיה דרכנו. טרור אינו מצדיק טרור, או פגיעה במקומות קדושים. את מאבקנו הלאומי ננהל כעם גאה ואיתן ולא כפורעי חוק, אני מתפלל כי החג יביא עמו שקט לירושלים הכואבת".

הצתת המסגד, אתמול (רבנים למען זכויות האדם)

את הדברים אמר ריבלין לאחר שזכה לביקורת חריפה ברשת על כך שהנחה את המפכ"ל לפעול בעוצמה נגד האחראים להצתת המסגד אמש בכפר עקרבא סמוך לשכם. ריבלין הדגיש בפני רנ"צ דנינו כי יש לפעול באירוע זה כאל כל אירוע טרור ואמר: "אם לא נפעל בנחרצות נשלם כולנו את תג המחיר". כעת נראה שהנשיא לא נרתע מהביקורת וממשיך להציב עצמו מאז נכנס לתפקידו כסמל להגינות ולשוויון.