מזל"טים ותגבור יס"מ: כך תיאבק המשטרה במהומות בירושלים?

פרסום ראשון: המפכ"ל והשר לביטחון פנים דנו במספר כלים שיקלו על המאבק בהפרות הסדר הרבות בבירה. בין האפשרויות שנדונו בפגישה: הקמת יחידת יס"מ נוספת לירושלים ושימוש במזל"טים למעקב אחר מפגינים

השוטרים בהר הבית, אתמול (חטיבת דובר המשטרה)

פרסום ראשון - המאבק בהפרות הסדר בירושלים עולה מדרגה: משטרת ירושלים מגבירה את הניסיונות לבלימת האירועים האלימים במזרח העיר, בהר הבית ובשכונות התפר. המפכ"ל יוחנן דנינו והשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' החליטו על תגבור כוחות היס"מ בעיר, ודנו באפשרות להפעיל מטוסים זעירים ללא טייס בשמי העיר כדי לעקוב אחרי המתפרעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דנינו ואהרונוביץ', שהתעמתו לאחרונה בפומבי בנוגע לזהות המפכ"ל הבא, קיימו היום (שלישי) פגישת הבהרה ופיוס. בנוסף למתיחות ביניהם, דנו השניים במענה להסלמה בירושלים. בפגישה דנו השניים באפשרות, שהעלה במקור ראש העירייה ניר ברקת, להפעיל באזורים הבעייתיים מזל"טים, רחפנים עם מצלמות משופרות ואמצעים טכנולוגיים נוספים לצורך איסוף מידע מודיעיני.

אהרונוביץ ודנינו, ארכיון (פלאש 90)

בין השאר יסייעו האמצעים האלה לאסוף מידע על התארגנויות לעימותים ולאתר מתפרעים ומיידי אבנים, שנמלטים בצפון העיר בנתיב הרכבת הקלה וגם בשכונות התפר וברחובות מזרח ירושלים. כמו כן החליטו השר והמפכ"ל להקים יחידת יס"מ נוספת במשטרת ירושלים: בשלב הראשון תמנה היחידה 100 שוטרים שנועדו לסייע בהפרות הסדר ובעימותים אחרים שגברו מאד בשבועות האחרונים.

הפגישה בין השניים נערכה בארבע עיניים בלשכת השר בתל אביב. "הפגישה התקיימה ברוח טובה ובמסגרתה סוכם כי לא יהיה יותר דיון פומבי בסוגיית מינוי המפכ"ל", נכתב בהודעת המשטרה לאחר הפגישה. "הוסכם כי דיון אודות זהותו של המפכ"ל העתידי - אינו רלוונטי כעת".

מכשול שהציבו המתפרעים בהר הבית (חטיבת דובר המשטרה)

עוד נמסר כי במהלך הפגישה "השניים הסכימו כי למשטרה ישנם כעת אתגרים רבים בדגש על הלחימה בכל סוגי הפשיעה והעבריינות, ובניסיונות הפרות סדר של ארגונים עוינים וכי כל עיסוק תקשורתי כזה או אחר בנושא זה יש בו כדי לפגוע ביכולת של המשטרה על כל קציניה ושוטריה לעמוד באתגרים הללו".