3 נפצעו קל בפיצוץ בתחנת דלק בירושלים

פיצוץ עז אירע בתחנת דלק בבירה, שלושה בני אדם ששהו במקום נפצעו קל כתוצאה מהפיצוץ וקיבלו טיפול רפואי במקום. ההערכה היא שהפיצוץ אירע בעקבות תקלה במיכלית התדלוק. צוותי כיבוי שהגיעו למקום השיגו שליטה על האש, נסיבות המקרה נבדקות

פיצוץ עז בתחנת דלק החריד תושבים בירושלים ופצע לקוחות: 3 בני אדם נפצעו הבוקר (שני) באורח קל לאחר שפיצוץ אירע בתחנת דלק ברחוב החומה השלישית פינת שבטי ישראל בבירה. מהמשטרה נמסר כי הסיבה לפיצוץ היא ככל הנראה תקלה בעת מילוי דלק ממיכלית, אך נבדקים גם כיוונים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שתי ניידות טיפול נמרץ של מד"א ושני אמבולנסים הוזעקו למקום. החובשים והפרמדיקים שהגיעו לזירה העניקו טיפול רפואי לפצועים, שמצבם מוגדר קל. שלושת הנפגעים פונו לבתי החולים הדסה עין כרם ושערי צדק, וככל הנראה שניים מהם לפחות היו לקוחות ששהו בתחנה בעת הפיצוץ.

כונן מד"א נפתלי גטר והחובש הבכיר נתנאל אזולאי שהגיעו ראשונים למקום סיפרו: "המקום היה נראה כמו זירת פיגוע, היה הרס רב וחנות הנוחות במקום נהרסה. בסמוך עמדה מיכלית דלק שבדרך נס לא ניזוקה. במקביל, הגיעו כוחות גדולים של מד"א והתחלנו בסריקות לאתר נפגעים".

השניים הבחינו בשלושה נפגעים: אחד מהם גבר כבן 55 שעמד סמוך לעמדת התדלוק, אישה כבת 40 שהייתה בתוך רכב שספג פגיעה מדלת שעפה בזמן הפיצוץ על הרכב שלה - והשלישי גבר כבן 30 שיצא מחנות הנוחות.

"הם סבלו מחבלות יבשות ואחד מהם סבל גם מחבלת ראש. הענקנו להם טיפול ראשוני בשטח ופינינו אותם לבית החולים בניידת טיפול נמרץ ובאמבולנסים כשהם בהכרה מלאה ומצבם קל", הוסיפו.

חנות הנוחות בתחנה נהרסה

נזק רב שנגרם לחנות הנוחות שבתחנה, אולם נזק לא נגרם לתחנה עצמה. צוותי הכבאות שהוזעקו לזירה עדכנו כי הושגה שליטה על האש שפרצה, והמשטרה ומשרד הכלכלה החלו בחקירת האירוע.

הנזק בתחנה לאחר הפיצוץ, הבוקר (דוברות כבאות ירושלים)

מחקירה ראשונית של המשטרה ושל חוקרי כיבוי ירושלים עולה כי הסיבה לפיצוץ היא ככל הנראה אדי דלק שהתלקחו במהלך מילוי דלק ממיכלית למיכלי הדלק של התחנה. על פי המידע הראשוני, הפיצוץ אירע בשעה שעובד החליף צינור מילוי בפתח המיכלית.