שיר נהרגה בפרו: "אהבה את החיים"

שיר בכר, בת 22 מרמת השרון, היא אחת משני הישראלים שנהרגו בתאונת הרפטינג בפרו בשבוע שעבר. ביום חמישי האחרון נמצאה גופתה וזוהתה על ידי צוות חילוץ. "שוחחנו בפעם האחרונה לפני שיצאה לרפטינג", סיפר אביה לחדשות 2 Online, "אני יודע שהיא נהנתה מאוד"

שיר בכר (פייסבוק)

שיר בכר, תושבת רמת השרון בת 22, היא אחת משני הצעירים הישראלים שנהרגו בהתהפכות הסירה שבה שטו במהלך רפטינג בנהר האפורימאק בפרו בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום חמישי הודיע משרד החוץ כי נמצאה גופתה של בכר. הגופה זוהתה על ידי צוות החילוץ של חברת הביטוח שהגיע למקום, לאחר שככל הנראה נפלטה מהנהר. המחלקה לישראלים במשרד החוץ נמצאת בקשר עם המשפחה ומסייעת באמצעות הקונסול בהעברת גופתה לישראל בהקדם האפשרי.

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר אביה של שיר, משה בכר, כי במהלך עבודתו קיבל את ההודעה מחדר המצב של משרד החוץ על סירה שהתהפכה בפרו. "רק בשעות הערב התקשרו פעם נוספת והודיעו לנו ששיר היא אחת הנעדרות", סיפר. בשלב זה הפעילה המשפחה את חברת הביטוח שארגנה את צוות החילוץ.

החיפושים אחר הנעדרים הישראלים (חדשות 2)

שיר, שהשתחררה בחודש יוני האחרון מצה"ל כקצינה מצטיינת, הותירה אחריה שני הורים, אח גדול ואחות קטנה. "היינו משוחחים עם שיר מדי כמה ימים", סיפר האב. "הפעם האחרונה ששוחחנו הייתה ביום שבת, לפני שהיא יצאה לרפטינג. אני יודע שהיא נהנתה מאוד - היו שם הרבה חיוכים על הפנים שלה".

"בנוגע לשאלה האם הייתי צריך לתת לה לנסוע או לא - אני חייב להגיד שזה לא תמיד תלוי בנו", הוסיף האב. "אנשים שמגיעים לגיל 21-22 אחרי שביצעו תפקידי קצונה בצבא הם מספיק בוגרים כדי לקבל את ההחלטות שלהם לבד, ואנחנו צריכים לכבד אותם".

אביה של שיר מבקש מצעירים שמשתתפים בטיולים מסוכנים לזכור שמחכים להם בבית. "אני קורא לאותם צעירים, אחראים ככל שיהיו, לחשוב כמה פעמים על כל סיכון ולחשוב על משפחותיהם", אמר בכר. "שיר הייתה בחורה רצינית עם ראש גדול וקיבלה את החלטותיה בצורה שקולה. אני חושש בסופו של דבר זה פשוט ביש מזל".

"מלאת כישרונות וכישורים"

חבריה של שיר סיפרו שהיא הייתה מלאת כישרונות וכישורים, חובבת טבע וטיולים, מתנדבת, ספורטאית ומוזיקאית. "היא הייתה מלח הארץ", אמרו. "בחייה הקצרים היא נגעה במאות לבבות שנותרו שבורים אחרי לכתה. נזכור תמיד את החיוך המסנוור שלה, את הידיים שאחזו בגיטרה בכל פעם שהזדמן ואת הלב כל כך רחב".

אתמול נמצאה גופת הישראלי הנוסף שנעדר מאז התהפכות סירת הרפטינג בנהר האפורימאק. בשעות צוות החילוץ איתר את גופתו של הצעיר, בן 21 מתל אביב במהלך סריקות שביצעו מהאוויר באמצעות מסוק - לפי אותו נוהל שבעזרתו אותרה גם גופת הצעירה שנעדרה.

שלשום דיווחו כלי תקשורת בפרו כי מסתמן שעל סירת הרפטינג שבה שטו הישראלים הנעדרים הועלו שמונה בני אדם - בעוד התקן המותר הוא שישה בלבד. לפי הדיווחים בפרו, המשטרה המקומית מתחה ביקורת על החברה שדרכה יצאו הישראלים למסע הרפטינג על כך שלטענתם, לא סיפקה את המידע הנחוץ בזמן ולא סייעה מספיק לקידום החקירה.

לפניות לכתב: AzriA@Ch2news.tv