חשד: 3 ישראלים הצטרפו לדאע"ש

ארבעה צעירים תושבי הכפר יפיע בצפון יצאו לנופש בטורקיה. אחד מהם שב לישראל וסיפר שהשלושה האחרים המשיכו לסוריה. בני משפחותיהם אישרו כי הקשר עימם אבד והודיעו למשטרה על היעדרם

חיזוק נוסף לארגון בסוריה? (רויטרס)

האם ישראלים נוספים הצטרפו לארגון הטרור הרצחני? בתקשורת המקומית ביישוב יפיע שבגליל דווח כי שלושה צעירים תושבי הכפר שנסעו לנופש בטורקיה הצטרפו לארגון דאע"ש בסוריה. חבר נוסף שטייל עמם בישר למשפחות כי הקשר עימם אבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, ארבעה מבני היישוב יצאו לנופש באנטליה במהלך חופשת חג הקורבן בשבוע שעבר, ומאז אבד הקשר עם שלושה מהם. ככל הנראה השלושה המשיכו לסוריה, אך טרם התקבל מידע ודאי על הצטרפותם לארגון. מקורב למשפחתו של אחד מהצעירים אישר את הדברים, והוסיף כי אבד איתם הקשר מאז חג הקורבן.

במהלך הימים האחרונים בני המשפחות מנסים ליצור קשר עם השלושה, אך ללא הועיל. המשפחות הודיעו למשטרה שהבנים נעדרים, והשמועות אודותיהם מתרוצצת מאז ביישוב. "שמענו את השמועה הזו וככל הנראה זה נכון בשל העובדה שאחד מהם חזר והשלושה לא", אמר אחד מתושבי היישוב לחדשות 2 Online.

אחמד חבשי שנהרג לאחר שהצטרף לדאע"ש (פייסבוק)

ישראלי נהרג בשורות דאע"ש

אתמול (שבת) דווח כי הישראלי אחמד חבשי, בן 23 מהכפר איכסאל, נהרג בשורות דאע"ש במערב עירק. חבשי יצא בתחילת השנה לסוריה יחד עם עוד 4 צעירים ערבים-ישראלים. על פי מידע ראשוני, חבשי שהה בסוריה מספר חודשים - ומשם המשיך לעירק.

הוא נהרג ככל הנראה באזור בו מנהלים פעילי דאע"ש קרבות נגד מתנגדיהם באזור האסטרטגי אל-אנבר שבמערב המדינה. אחיו של חבשי ששמע על דבר מותו, אישר שאחיו אכן נהרג. גורם אחר המקורב למשפחה אמר: "לא בטוח שהמשפחה רוצה להכריז ברבים על מותו של בנם שנלחם יחד עם דאע"ש, אבל הדבר פורסם לפחות ברשתות החברתיות".

חבשי הוא לא הערבי היחידי מישראל שיצא ללחום בשורות ארגון הטרור: מדובר בערבי-ישראלי השני שנהרג לאחר שהצטרף לשורות דאע"ש. לפני כמה חודשים נהרג תושב ואדי ערה בקרבות של הארגון בסוריה.

לאחר קבלת הבשורה הרעה, אביו של חבשי קרא אתמול לצעירים ערבים נוספים "לא ללכת בדרכו של בני". לדברי האב מוחמד חבשי, "בני יצא לסוריה בינואר האחרון - לא ידענו על הכוונות שלו. יום אחד הוא נעלם ואז התקשר אלינו מסוריה ואמר שהוא נלחם שם עם אנשי דאע"ש". האב הדגיש כי אמר לבנו שהוא טועה ובחר בדרך לא נכונה. "אמרתי לו שזאת לא הדת שלנו, זה לא המסר של האסלאם. התחננתי שיחזור ואמרתי שאם לא אני אכעס עליו".