הסרטון נגד הרבנות עורר סערה והוסר

הארגון הפועל למען נישואים אזרחיים, "משפחה חדשה", פרסם סרטון שעורר סערה ברשת. בקליפ נראית כלה מיועדת שטובלת במקווה והבלנית מחזיקה את ראשה מתחת למים בזמן שהיא נאבק לנשום. הסרטון גרר תגובות זועמות מגולשים והוסר - "קמפיין מזעזע, מעוות ואלים" כתב גולש, ואחר הגיב: "מדובר בהסתה פרועה הגובלת באנטישמיות"

קמפיין מזעזע או מאבק צודק ברבנות? סרטון שפרסם ארגון "משפחה חדשה" עורר סערה ברשת, גרר תגובות נזעמות של גולשים - והוסר. בסרטון מעורר המחלוקת מוצגת לכאורה חוויית הטבילה של כלה מיועדת במקווה, שמלווה במוזיקה דרמטית. בשיאו של הסרטון נראית הבלנית כשהיא מחזיקה את הכלה מתחת למים בזמן שהכלה נאבקת לנשום אוויר. את הסרטון מלווה הסיסמה: "את לא חייבת לעבור ברבנות על מנת להיות מאושרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הארגון העומד מאחורי הסרטון הפרובוקטיבי הוא ארגון "משפחה חדשה" שפועל למען פתרון אזרחי לנישואים בארץ ולהשגת זכויות לכלל סוגי המשפחות בישראל שאינן מוכרות על ידי הרבנות. הסרטון נפתח בהצגת שיחת טלפון של הכלה המיועדת בזמן שהיא ממתינה לטבילה. בשיחה אומרת הכלה: "אני בדיוק מחכה לבלנית. מקווה שהמים נקיים לפחות, לכי תדעי מי הייתה פה קודם".

לאחר מכן השיחה נקטעת על ידי הבלנית שמובילה את הכלה למקווה. לפני הטבילה מציינת הכלה באוזני הבלנית כי היא מתביישת, ובתגובה אומרת לה הבלנית בקוצר רוח: "אל תתביישי - כנסי, כנסי. נו". לאחר שהכלה מברכת על הטבילה היא מכניסה את ראשה למים והבלנית מחזיקה אותו מתחת למים בזמן שהכלה נאבקת לאוויר. בתום הסצינה מסביר הארגון לצופות כי הן אינן חייבות לעבור דרך הרבנות.

הארגון פועל למען פתרון אזרחי לנישואים (חדשות 2)


הסרטון שהועלה לדף הפייסבוק של הארגון עורר מיד את זעם הגולשים: "הקמפיין שלכם אודות הטובלות במקווה מזעזע, מעוות ואלים", כתב אחד הגולשים בטרם הוסר הסרטון. גולש אחר הוסיף: "הסרטון מביש ומחליא - מדובר בהסתה פרועה נגד הממסד הדתי שגובלת באנטישמיות". תגובת הארגון, כאמור, לא איחרה לבוא והסרטון הוסר מהדף.

ב"משפחה חדשה" העדיפו שלא להגיב לידיעה.