יידוי האבנים בי-ם: 40% מהרכבות הקלות מושבתות

שיבושים צפויים בתנועה בבירה לאחר שתשע מהרכבות הקלות נפגעו מיידויי אבנים בעת האחרונה. בירושלים הגבירו אמנם את האבטחה, אך נראה שהתופעה של פגיעה ברכבת רק הולכת ומתרחבת

הרכבת הקלה, ארכיון (פלאש 90)

תופעת יידויי האבנים של צעירים ערבים במזרח ירושלים נמשכת, והנזק שנגרם בשבועות האחרונים לרכבת הקלה גורם כעת לשיבושים משמעותיים בתנועה בבירה. האבטחה אומנם תוגברה על הקווים, אך בינתיים ללא הצלחה למנוע את המשך הפגיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר מקרה נוסף אמש של השלכת אבנים ובלוקים לעבר הרכבת הקלה, אומרים היום (ראשון) בהנהלת הרכבת הקלה כי רק 14 רכבות תקינות מתוך 23. מדובר בפגיעה של כ-40% מכלל הרכבות ופגיעה בפועל בתדירות הנסיעה לאורך כל הקו.

מדובר בפגיעה מהותית בתנועה ברחבי הבירה, זאת משום שתקופת חול המועד נחשבת לעמוסה במיוחד. עקב המצב הביטחוני והמתיחות בחלק מהאזורים שבהם עוברת הרכבת, צפויים להיווצר עיכובים משמעותיים בהגעת הרכבות לתחנות.

בשבוע שעבר השמיע ראש עיריית ירושלים ביקורת חריפה על הנהלת הרכבת לאחר שזו סירבה לתגבר את תדירות הקווים ללא תשלום לקראת אירוע הפורמולה 1 שנערך בעיר. ראש עיריית ירושלים נשמע בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online באמירות חריפות כשהאשים את הרכבת בכך שהיא דורשת כסף עבור המהלך.

בהנהלת הרכבת הקלה טענו מנגד כי הפנייה נעשתה רק ברגע האחרון ולא אפשרה להם להתארגן לכך בהתאם. כעת נראה שיחד עם הפגיעה במספר רב של רכבות, לא תהיה כלל יכולת לספק את הצורך - דווקא בימי החג העמוסים.