חברי ההרוג בפרו: "קיווינו ששרד, הוא לא ענה"

לאחר מציאת גופת הישראלי שנעלם בהתהפכות הסירה בראפטינג סיפרו חבריו על הימים הקשים ועל התקוות שנכזבו: "היינו ממש בחרדה, קיווינו שזה לא אמיתי - מה הסיכוי שזה יקרה לאדם כזה מוכשר". חברה ללימודים: "אמרתי שזה בטוח לא הוא כי אין מצב שהוא לא ניצל"

ראפטינג, ארכון (באדיבות המצולם)

"שלחתי לו הודעה, חשבתי שיגיד שהוא בסדר, אבל הוא לא ענה": הערב (שבת) נמצאה גופתו של הישראלי השני שנעדר מאז התהפכות סירת הראפטינג בנהר האפורימאק בפרו ביום שני האחרון. חבריו של המטייל, צעיר מתל אביב שלומד רפואה באוניברסיטה, ידעו שהוא בראפטינג בפרו ולאחר שגילו שהוא נעדר, החזיקו אצבעות שיקרה נס והוא יימצא בחיים למרות הסיכוי הקלוש. הודעת משרד החוץ וחברת "הראל" על איתור הגופה גנזה את התקוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ידענו שהוא שם וניסינו לגלות בכל דרך פרטים מה קורה איתו. בימים האחרונים היינו ממש בחרדה", סיפר אחד מחבריו לספסל הלימודים לחדשות 2 Online. "כששמענו שמדובר בו קיווינו שזה לא אמיתי - מה הסיכוי שזה יקרה לאדם כזה מוכשר, מצטיין, אדם פשוט חזק, קיווינו שהוא שרד וימצאו אותו בחיים. כולנו כואבים".

סטודנטית שלומדת עם ההרוג אמרה לחדשות 2 Online: "הוא באמת הכי הכי, תמיד אומרים את זה אבל הוא היה היה הראשון בציונים, הוא היה ספורטאי ובאמת בחור מדהים". לאחר ששמעה על התאונה בפרו ניסתה ליצור קשר עם חברה ללימודים: "שלחתי לו הודעה וחשבתי שהוא יגיד שהוא בסדר, אבל הוא לא ענה".

זירת התאונה הקטלנית. נהר אפורימק (AP)

"כששמעתי על התאונה בהתחלה אמרתי שזה בטוח לא הוא כי אין מצב שהוא לא ניצל", הוסיפה. "הוא בחור סופר אחראי, כולם עושים את הרפטינג הזה וגם אני עשיתי".

עוד בטרם מציאת הגופה כתב אחד מחבריו ללימודים בפייסבוק הודעה מלאת תקווה למציאתו בשלום: "אם אתה שומע את התפילות שלנו תתחזק ותחזור אלינו בבקשה, רק תחזור בשלום".

בשעות הערב (שעון ישראל) איתר צוות החילוץ הישראלי של חברת הראל 669 את גופת הנעדר בנהר, לאחר סריקות שביצעו מהאוויר באמצעות מסוק. הגופה נמשתה מהמים ולאחר שתחולץ באמצעות ציוד מתאים תועבר לעיר קוסקו לצורך זיהוי סופי. קונסול ישראל בפרו, יחד עם מחלקת ישראלים בחו"ל של משרד החוץ והגורמים הרלוונטיים האחרים, יטפלו בתהליך העברת הגופה לישראל לאחר השלמת הזיהוי.

דיווח: "הועלו על הסירות יותר אנשים מהמותר"

המחלקה לישראלים במשרד החוץ נמצאת בקשר עם המשפחות ומסייעת באמצעות הקונסול לחילוץ והעברת גופות המטיילים לישראל בהקדם האפשרי.

שלשום נמצאה גופתה של הנעדרת השנייה מההתהפכות, לאחר שהצוות הישראלי זיהה את גופתה שככל הנראה נפלטה מהנהר.

כלי תקשורת בפרו דיווחו שלשום כי על סירת הראפטינג שבה שטו הישראלים הנעדרים, הועלו שמונה בני אדם - בעוד התקן המותר הוא שישה בלבד. לפי הדיווחים בפרו, המשטרה המקומית מתחה אתמול ביקורת על החברה שדרכה יצאו הישראלים למסע הראפטינג - על כך שלטענתם לא סיפקה את המידע הנחוץ בזמן ולא סייעה מספיק לקידום החקירה.