אבי הישראלי שלחם עם דאע"ש: "אל תלכו בדרכו"

מוחמד חבשי, שבנו אחמד נהרג בקרבות בעירק, מפציר בצעירים ערבים שלא להתפתות ולהצטרף לארגון הטרור הרצחני: "אמרתי לבני שזאת לא הדת שלנו, זה לא המסר של האסלאם". הוא סיפר כי אחמד היה סטונדט מצטיין שנעלם יום אחד ואז התקשר מסוריה: "התחננתי אליו שיחזור"

בני משפחתו של אחמד חבשי, בן 23 מהכפר איכסאל שהצטרף לשורות ארגון דאע"ש ונהרג בעירק, מתקשים להתמודד עם בחירתו של בנם להילחם בשורות ארגון הטרור הרצחני ומסרבים בינתיים להקים סוכת אבלים. אביו של אחמד פונה לצעירים הערבים במסר חד משמעי בעקבות האסון הפרטי ומפציר בהם: "אל תלכו בדרכו של בני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אפילו במסגדים בכפרו של חבשי לא הכריזו על מותו כפי שנהוג אצל המוסלמים. בני משפחתו מכונסים בביתם, שאליו מגיעים רבים כדי לחזקם.

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר מוחמד חבשי, אביו של אחמד: "בני יצא לסוריה בינואר האחרון. לא ידענו על הכוונות שלו. הוא היה סטודנט מצטיין שלמד סציולוגיה וסטטיסטיקה במכללת כנרת. פתאום, יום אחד הוא נעלם ואז התקשר אלינו מסוריה ואמר שהוא נלחם שם עם אנשי דאע"ש".

ממשיכים לכבוש ולאיים, לוחמי דאע"ש (טוויטר)

האב הדגיש כי אמר לבנו שהוא טועה ובחר בדרך לא נכונה. "אמרתי לו שזאת לא הדת שלנו, זה לא המסר של האסלאם. התחננתי שיחזור ואמרתי שאם לא אני אכעס עליו".

לדברי מוחמד חבשי, שמאז שבנו נסע לסוריה חוקרי שב"כ הגיעו לבית המשפחה כמה פעמים החרימו את המחשב של הבן. חבשי אמר כי הוא ניתק את הקשר עם בנו, ורק אמו שוחחה עמו מפעם לפעם.

מוקד משיכה לצעירים מוסלמים (רויטרס)

"אחרי כ-5 חודשים שהוא היה בסוריה נודע לנו שאחמד עבר לעירק ומשתתף בקרבות במחוז אל אנבאר", אמר מוחמד חבשי. "הבוקר קיבלתי טלפון מחבר שלו - ערבי ישראלי שהיה עמו שם בעירק ואמר לי שאחמד נהרג". לדברי האב, הוא סירב להאמין, אבל אז אותו בחור התקשר מהמכשיר הנייד של בנו ואמר לו בוודאות שהבן שלו נהרג.

לחבשי יש מסר ברור לצעירים ערבים בישראל: "אין לכם מה לחפש בסוריה ובעירק, זה לא האסלאם האמיתי. אנשים שם לא יודעים מה הם עושים. אסור ללכת בדרך של הצעירים שהצטרפו לדאע"ש".