תאונה קטלנית בנגב ושיא ישראלי בשחייה: סיכום חדשות סוף השבוע

משפחתו של צעיר ישראלי שהצטרף לכוחות ארגון דאע"ש התבשרה כי הוא נהרג בקרבות; הרוג ו-4 פצועים קשה בתאונת דרכים בדרום; מזכיר המדינה קרי יוזם את חידוש השיחות בין ישראל לרשות הפלסטינית; כדורסלן העבר תנחום כהן מינץ נפטר וגם: קבוצת ישראלים שברה את שיא העולם ככשחתה מקפריסין לישראל

זירת התאונה, היום (מד"א)

לכל מי שפספס ורוצה להתעדכן אלה הידיעות החדשותיות המרכזיות שאירעו במהלך סוף השבוע: אדם אחד נהרג וארבעה נפצעו קשה בתאונת דרכים בכביש 31 בנגב. הפצועים פונו במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך סוף השבוע נמשכה הלחימה בעיר קובאני, סמוך לגבול בין סוריה לטורקיה. בכיר באו"ם אמר כי "יש חשש כבד לחייהם של 700 התושבים שנשארו בקובאני ולחייהם של 12 אלף נוספים שהצליחו לנטוש את העיר, אבל לא לחצות את הגבול לטורקיה". ארה"ב ביצעה שש תקיפות אוויריות באזור במהלך סוף השבוע.

ישראלי נהרג בשורות דאע"ש

אחמד חבשי, בן 23 מהכפר איכסאל, יצא בתחילת השנה לסוריה יחד עם עוד 4 צעירים ערבים-ישראלים. היום נודע כי חבשי מת לאחר שלחם לצד פעילי הארגון במערב עירק. על פי מידע ראשוני, חבשי שהה בסוריה מספר חודשים - ומשם המשיך לעירק. הוא נהרג ככל הנראה באזור בו מנהלים פעילי דאע"ש קרבות נגד מתנגדיהם באזור האסטרטגי אל-אנבר שבמערב המדינה. אחיו של חבשי, ששמע על דבר מותו, אישר שאחיו אכן נהרג.

נהרג בסוריה. אחמד חבשי (פייסבוק)

קרי יוזם את חידוש השיחות

סוכנות הידיעות הצרפתית AFP דיווחה כי מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי יקרא מחר לחידוש תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים בוועידה המיוחדת שתכונס בקהיר לשיקומה של רצועת עזה. בכיר במחלקת המדינה האמריקנית הוסיף כי קרי "יאשש את המחויבות האמריקנית לסיוע לצדדים להגיע לפיתרון שתי המדינות ויחזור ויבטיח את הרצון לסייע לחידוש השיחות".

נפטר בגיל 75. כהן מינץ

כדורסלן העבר תנחום כהן מינץ נפטר

שחקן הכדורסל תנחום כהן מינץ, ששיחק במשך 16 עונות במכבי תל אביב והיה מכוכבי הנבחרת בשנות ה-50 וה-60, נפטר היום (שבת) בגיל 75. כהן מינץ, שגובהו היה 2.04, נחשב לכדורסלן הגבוה הישראלי הראשון, ואף זכה להכרה בינלאומית כאשר שיחק בנבחרת הכוכבים של אירופה בשנת 1964.

שיא עולמי לשחיינים הישראלים

שישה שחיינים ישראלים שברו את שיא העולם למשחה השליחים הארוך ביותר בים פתוח - זאת לאחר ששחו 380 קילומטרים מקפריסין לישראל. השישה - עודד רהב, אוֹרי סלע, בן אנוש, דורון עמוסי, לוק שטבון ואודי אראל- יצאו ביום ראשון בצהריים למשימה מנמל פאפוס בקפריסין, והגיעו אמש לחוף ישראל. ספר השיאים של גינס צפוי להכיר בהם כמשחה שובר שיא.

שוברי השיא (עמותת צלול)

יהודייה בשורות דאע"ש

שירותי הביון הצרפתי דיווחו אתמול (שישי) כי עשרות נערות מצרפת עזבו את ארצן והגיעו לסוריה על מנת להצטרף לשורות ארגון דאע"ש (המדינה האסלאמית), בהן גם נערה יהודיה. על פי ההערכה, הנערות גויסו על ידי תאים רדומים, ונשלחו לשטחים שנכבשו על ידי המדינה האסלאמית על מנת לשמש שפחות ורעיות עבור הג'יהאדיסטים.

ארה"ב מתגוננת מפני האבולה

החל מהיום (שבת), יבצעו רשויות הבריאות האמריקניות בדיקות מקיפות בקרב נוסעים ממדינות במערב אפריקה - זאת עקב החשש מהתפשטות נגיף האבולה הקטלני בארה"ב. במסגרת הליך הבדיקה, שהחל בנמל התעופה JFK שבניו יורק ובהמשך יתרחב לעוד ארבעה נמלי תעופה מרכזיים במדינה, נציגי הרשויות האמריקנים יסרקו את הנוסעים במכשירים מיוחדים שימדדו את חום גופם ויבקשו מהם למלא שאלון על תקופת שהותם באפריקה.