כדורסלן העבר תנחום כהן מינץ נפטר בגיל 75

כהן מינץ שיחק במשך 16 עונות במכבי תל אביב והיה שותף להישגים רבים בישראל ובאירופה, בהם ההעפלה לגמר האירופי ב-1967. כמו כן זכה במדליית זהב עם ישראל במשחקי אסיה ב-1966. במועדון מכבי תל אביב ביכו על לכתו: "מאבני היסוד של המועדון, איש בעל תכונות נדירות, חוכמה וידע"

מראשוני הענקים בכדורסל הישראלי (חדשות 2)

אחד מגדולי הספורטאים של ישראל הלך לעולמו: הכדורסלן תנחום כהן מינץ, ששיחק במשך 16 עונות במכבי תל אביב והיה מכוכבי הנבחרת בשנות ה-50 וה-60, נפטר היום (שבת) בגיל 75. כהן מינץ, שגובהו היה 2.04, נחשב לכדורסלן הגבוה הישראלי הראשון, ואף זכה להכרה בינלאומית כאשר שיחק בנבחרת הכוכבים של אירופה בשנת 1964.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כהן מינץ כונה בפי רבים "הגבוה" או "תני". בספר "מכביסט", העוסק ב-20 השחקנים הגדולים בכל הזמנים בתולדות מועדון הכדורסל מכבי תל אביב, נכתב כי כהן מינץ היה אלוף הנוער של ישראל בטניס ובגיל 15 שוכנע על ידי המאמן יהושע רוזין לעבור לשחק כדורסל.

במשך 16 עונות (1957-1972) שיחק בשורות מכבי תל אביב, קלע 5,220 נקודות וזכה בתשע אליפויות ותשעה גביעי מדינה. במהלך שנות הקריירה הארוכות שלו מכבי תל אביב החלה את דרכה באירופה, וכהן מינץ אף היה שותף ל"נס בדאלונה" המפורסם ב-1967, בו גברה הקבוצה על בדאלונה הספרדית לאחר פיגור של 32 נקודות. באותה שנה העפילה הקבוצה לראשונה לגמר אירופי.

עם טל ברודי במכבייה ב-1965

כמו כן זכה כהן מינץ עם נבחרת ישראל במדליית הזהב במשחקי אסיה ב-1966. במקביל לקריירת הכדורסל שירת כהן מינץ בשירות קבע בחיל החימוש, ואף היה מעורב בפרוייקט המרכבה עד שהשתחרר בשנות ה-80 בדרגת אלוף משנה.

מועדון הכדורסל של מכבי תל אביב פרסם הודעת תנחומים: "המועדון מרכין את ראשו ומוריד את דגלו על לכתו של תנחום כהן מינץ, מגדולי השחקנים והאנשים של מכבי תל אביב ונבחרת ישראל בכל הזמנים. תני היה מעמודי התווך ומאבני היסוד של המועדון עוד מהימים בהם שיחקה הקבוצה במגרשה הישן ברחוב המכבי בצמוד למגרשי הטניס, שם נהגו הוריו לשחק, ויהושע רוזין שהבחין בגובהו הנדיר שיכנע אותו לעזוב את הטניס לטובת הכדורסל".

עוד הדגישו במועדון כי כהן מינץ "היה איש בעל תכונות נדירות, חוכמה וידע שאף התבטאו בתרומתו למערכת הביטחונית בישראל.
המועדון שולח את תנחומיו הכנים לרעייתו דפנה, לילדיו ולכל בני המשפחות כהן מינץ ורבינוביץ'".