ישראלי שהצטרף לדאע"ש נהרג בעירק

אחמד חבשי, בן 23 מהכפר איכסאל, יצא בתחילת השנה לסוריה – שם חבר לשורות ארגון הטרור הקיצוני דאע"ש. מסוריה הוא המשיך לעירק, שם נהרג בקרב שמנהלים לוחמי המדינה האסלאמית נגד מתנגדיהם באזור אל-אנבר שבמערב המדינה. מקורבים למשפחה: "שמענו שהוא נהרג שם, לא בטוח שמשפחתו הייתה רוצה שיידעו"

אחמד חבשי שנהרג לאחר שהצטרף לדאע"ש (פייסבוק)

יצא מהכפר שליד נצרת להילחם בשורות דאע"ש - ונהרג בקרב בעירק: אחמד חבשי, בן 23 מהכפר איכסאל, יצא בתחילת השנה לסוריה יחד עם עוד 4 צעירים ערבים-ישראלים. היום נודע כי חבשי מת לאחר שלחם לצד פעילי הארגון במערב עירק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי מידע ראשוני, חבשי שהה בסוריה מספר חודשים - ומשם המשיך לעירק. הוא נהרג ככל הנראה באזור בו מנהלים פעילי דאע"ש קרבות נגד מתנגדיהם באזור האסטרטגי אל-אנבר שבמערב המדינה. אחיו של חבשי ששמע על דבר מותו, אישר שאחיו אכן נהרג.

"אנחנו יודעים שהצעיר הזה אכן עזב את הכפר לפני כמה חודשים לסוריה, והיום בבוקר שמעתי שהוא נהרג אבל לא שמעתי שהכריזו על מותו ברמקול של המסגד - מה שמקובל שמוסלמי מת בדרך כלל", מסר יושב ראש המועצה המקומית איכסאל, עבד א-סלאם דראושה, בשיחה עם חדשות 2 Online.

הערבי-ישראלי השני שנהרג לאחר שהצטרף לדאע"ש

גורם אחר המקורב למשפחה אמר :"לא בטוח שהמשפחה רוצה להכריז ברבים על מותו של בנם שנלחם יחד עם דאע"ש, אבל הדבר פורסם לפחות ברשתות החברתיות".

חבשי הוא לא הערבי היחידי מישראל שיצא ללחום בשורות ארגון הטרור. מדובר בערבי-ישראלי השני שנהרג לאחר שהצטרף לשורות דאע"ש. לפני כמה חודשים נהרג תושב ואדי ערה בקרבות של הארגון בסוריה.