היסטוריה: 6 ישראלים שחו מקפריסין - ושברו שיא עולמי

6 שחיינים ישראלים ששחו כל הדרך מקפריסין לישראל שברו היום שיא עולמי במשחה שליחים בים הפתוח, לאחר ששחו 380 קילומטרים. השחיינים, שהקדישו את המשחה למאבק לשמירה על ים צלול, אמרו בסופו: "עשינו היסטוריה. הדולפינים שליוו אותנו סייעו לנו להמשיך"

שיא עולמי בשחייה - כל הדרך מקפריסין לישראל: שישה שחיינים ישראלים שברו היום (שבת) את שיא העולם למשחה השליחים הארוך ביותר בים פתוח - זאת לאחר ששחו 380 קילומטרים מקפריסין לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת
 
השישה - עודד רהב, אוֹרי סלע, בן אנוש, דורון עמוסי, לוק שטבון ואודי אראל- יצאו ביום ראשון בצהריים למשימה מנמל פאפוס בקפריסין. ראשון קפץ למים אראל בן ה-66, ואחריו שאר השחיינים, כל אחד בתורו, על פי סדר קבוע וללא מחליפים.

כל שחיין שחה שעה אחת, מרחק של 2-4 ק"מ בממוצע - עד שהוחלף על ידי השחיין הבא. כל שחיין שחה ארבע פעמים בכל יום - בממוצע בין 8 ל-16 ק"מ, ששקולים לריצה של כמרתון וחצי. על פי תקנון המשחה, בכל זמן - ביום ובלילה - היה שחיין אחד במים.

השחיינים בפעולה במימי הים (עמותת צלול)

השחיינים עם סיום המשחה: "עשינו היסטוריה"

אמש, מעט צפונית לראשון לציון, שברו השישה את השיא, אותו קבעה קבוצה אמריקנית בשנה שעברה ועמד על 366 ק"מ. לאחר בדיקה, צפוי ספר השיאים של גינס להכיר באתגר כמשחה השליחים הארוך ביותר במים פתוחים. גם הארגון העולמי לשחיה במים פתוחים, WOWSA, יכיר במשחה כשיא העולם ואף הודיע לשחיינים שהם מועמדים לתואר "משחה השנה העולמי של הארגון".


השחיינים, שהקדישו את המשחה למאבק לשמירה על ים נקי וצלול, אמרו בסוף המשחה: "עשינו היסטוריה של 124 שעות שחייה מצטברות ו-14 אלף תנועות שחייה לשחיין ביום. ביום השני נתקלנו בזרם נוראי אבל פתאום הגיעה אלינו להקת דולפינים וזה הרים את המורל שלנו. הים לא תמיד היה קל, אבל קשה מכל זה לשחות עם שקיות ניילון. זו חוויה משפילה ומעליבה. הים הוא מפלט לנפש ולגוף וחייב להישמר צלול לעוד הרבה שנים".