צפו: שלמה ארצי "ניגב את הדמעות" לאלמנת "צוק איתן"

המוזיקאי לא הותיר עין אחת יבשה בקהל לאחר שהקדיש את שירו הידוע לאלמנתו של רס"ר יאיר אשכנזי ז"ל, שנהרג במהלך פעילות מבצעית בעזה. "אנשים בכו בלי הפסקה", סיפרה אחת המעריצות. "זה היה מצמרר". כך זה נראה

תבכי לי עכשיו,
תבכי אני אומר,
זה כואב, זה יכאב,
אבל בסוף זה ישתחרר.
תבכי במקומי, אני כבר לא יכול לבכות.
אני, תפקידי - לנגב לך את הדמעות.

את המילים המרגשות הללו שר אמש (חמישי) לעיני אלפי בני אדם שלמה ארצי, בהופעה באמפיפארק ברעננה. אלא שמישהי אחת בקהל זכתה להקדשה אישית של השיר מהאמן, לאחר שהגישה לו פתק ובו נכתב כי היא לא אחרת מאשר מוריה אשכנזי, אלמנתו של רס"ר יאיר אשכנזי ז"ל, שנהרג ב"צוק איתן".

"שלמה שוטט בין האנשים בקהל", סיפרה לחדשות 2 Online איילת, אחת מבאות המופע. "לפתע, ניגשה אליו אישה ושמה בידו פתק. הוא פתח אותו וקרא. הוא עצר לרגע, ואמר לה: 'קשה לי, אני אשמור את זה אצלי'". לאחר מכן, כך לדבריה, הוא אמר לה: "אבל אני אשיר לך שיר. איזה שיר את אוהבת?".

רס"ר יאיר אשכנזי ז"ל (באדיבות המשפחה)

"הקהל צעק לו: 'מנגב לך את הדמעות'", סיפרה המעריצה, "ואז הוא החל לשיר. באמצע הביצוע הוא ציין כי השיר לזכרו של יאיר אשכנזי ז"ל שנהרג ב'צוק איתן' - וזו אשתו. כל הקהל נעמד על הרגליים ומחא כפיים. אנשים בכו בלי הפסקה, זה היה מצמרר. זה שלמה, אדם עם נשמה ענקית".

רב-סמל ראשון (מיל') אשכנזי, בן 36 במותו, נפגע במהלך פעילות מבצעית בצפון הרצועה והוא ההרוג ה-33 של צה"ל במבצע "צוק איתן". אשכנזי הניח אחריו אישה ושלושה ילדים.