חיסול, תאונות קשות וסופות ברקים: סיכום חדשות החג

על חג הסוכות הזה העיבו שתי תאונות קשות: 2 נהרגו ו-7 בני אדם נפצעו כשמונית שירות התהפכה בפתח תקווה ערב החג. בחג עצמו 8 בני אדם נפצעו, בהם ילדים, בתאונה קשה בדרום; בזירת הפלילים עבריין נהרג בפיצוץ רכב בנתניה; גם הזירה המדינית לא שקטה כשעיר אחת בצרפת חוללה מהומה כשהחליטה לנתק קשריה עם עיר תאומה בישראל

תאונה קטלנית בפתח תקווה

לכל מי שפספס ורוצה להתעדכן אלה הידיעות החדשותיות המרכזיות שאירעו במהלך החג: על החג הזה העיבו שורה של תאונות קשות. אתמול נהרגו שני נוסעים כשמונית שירות התהפכה סמוך מאוד לבית החולים "בילינסון" בפתח תקווה. תשעה בני אדם נפגעו כתוצאה מההתהפכות, ושני נוסעים מתו מפצעיהם בבית החולים. מצבו של אחד הפצועים, כבן 50, מוגדר בינוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתאונה קשה בדרום שאירעה היום בצהריים נפצעו שמונה בני אדם, ובהם ילדים, אחרי ששתי מכוניות התנגשו בצומת להבים. שניים מהפצועים נפגעו קשה ושישה נוספים נפצעו באורח בינוני. בנוסף, בראשון לציון נפגע ילד בן 13 באורח קשה כשרכב התנגש בו בשעה שרכב על אופניו החשמליים. הוא פונה עם פגיעת ראש לבית החולים תל השומר.

ליל מנתקת קשרים עם צפת (Kayleigh Rappaport/FLASH90)

במגרש המדיני ליל, העיר הרביעית בגודלה בצרפת, החליטה לנתק באופן זמני קשר עם העיר התאומה שלה, צפת, זאת בתגובה למבצע "צוק איתן" ולפעולות צה"ל בעזה בימי הקיץ. בינתיים, הודעתה של ראשת העירייה הצרפתית תופסת כותרות בכל צרפת ועוד ערים בצרפת רוצות להצטרף למחאה. הקהילה היהודית בצרפת זועמת על ההחלטה השנויה במחלוקת.

גם זירת הפלילים לא נחה במהלך החג. עבריין בשנות ה-20 לחייו, המוכר למשטרה, נהרג בפיצוץ רכב בנתניה. במשטרה פתחו בחקירה בחשד כי ההרוג לא היה היעד לחיסול, אלא אדם שעבד עבורו. החקירה הועברה לבלשי היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית במשטרה (להב 433) וזו עצרה שני גברים בשנות העשרים לחייהם בחשד למעורבות בפיצוץ.

חיסול בנתניה (חדר מצ"ב, יעקב מנוסה)

ברחובות נערה בת 15, לפי החשד, נאנסה כשרכבה על אופניה בעיר. מהחקירה עלה כי החשוד תפס אותה, הורה לה לרדת מהאופניים הפשיט אותה ואז ביצע בה מעשים מגונים ואונס. המשטרה פתחה בסריקות אחר החשוד.

תקרית המטענים בגבול לבנון ביום שלישי האחרון המשיכה לעורר הדים. ה"דיילי סטאר" הלבנוני דיווח כי ועדה משותפת של כוח יוניפי"ל וצבא לבנון טוענת כי צה"ל השתמש בפצצות מצרר בתגובה להפעלת המטענים בגדר הגבול.

לפי הדיווח, צוות חקירה שנשלח לשטח זיהה 10 מקורים שנפגעו בהפגזה הישראלית ואסף עדויות לשימוש בנשק. בנוסף, בזירה הדיפלומטית פנה שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור, למועצת הביטחון ולמזכ"ל באן קי מון, וקרא לפרק את חיזבאללה, שלקח אחריות על התקרית - מנשקו.

גשם וסופות ברקים ערב החג (מורן הס סופר)

האם המתיחות הצפונית העיבה על טיולי החג? לא ממש. למרות הגשם, סופות הרעמים והברקים שליוו את ערב החג, ביום שלמחרת חלה התבהרות, ו-150,000 מטיילים יצאו לגנים ולשמורות הטבע. תנועה ערה במיוחד של מטיילים נרשמה בנחלי הצפון ובדרום.