הלוחם הגרמני שסיים מסע כומתה: "תעזבו את ברלין ובואו לגולני"

רב"ט אנשל הוללצאפפל סיים השבוע מסע כומתה בגולני, זאת לאחר שעלה ארצה מגרמניה כחייל בודד. בין לבין הוא שמע את הדיווחים על הישראלים שירדו לברלין שטענו ששם יותר טוב וזול. "הם טועים, הארץ שלנו יותר יפה ופה צריכים לגור יהודים", אמר לחדשות 2 Online וקרא ליהודים בברלין ולישראלים לגור בישראל

מגרמניה לגולני. אנשל

השבוע סיים את מסע הכומתה בחטיבת גולני רב"ט אנשל הוללצאפפל (19), חייל בודד מגרמניה. בין לבין, הוא שמע בפליאה את הדיווחים על ה"יורדים לברלין", שטוענים ששם טוב וזול יותר - והוא, שעזב את כל החיים שלו שם, התקשה להבין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוללצאפפל חדור המוטיבציה ידע כבר מהתיכון שהוא רוצה להתגייס לצה"ל ולעלות לארץ בגרעין צבר כחייל בודד. בגיל 18 הוא עזב את משפחתו בעיר מגוריו דיסלדורף, השנייה בגודלה בגרמניה, ועכשיו הוא מתגורר ביחיעם, עם עוד צעירים שעלו ארצה.

"החיים בגרמניה הם מאוד טובים", כך הוא מעיד בשיחה עם חדשות 2 Online, אבל מכאן ולעזוב את מדינת ישראל, בשביל ברלין? את זה הוא מתקשה להבין, כמי שעשה תהליך הפוך. עם זאת, בשבילו שני המקומות הם בית בשבילו.

מה אתה חושב על מחאת היורדים לברלין?

"אני חושב שהם טועים. יש הרבה אנשים בישראל שחושבים שגרמניה זה מקום שלא טוב להיות בו. הארץ שלנו יותר יפה מגרמניה, פה זה הארץ של היהודים. אני במקומם לא הייתי הולך, במיוחד עם כל מה שקורה שם עכשיו באירופה עם היחס השלילי ליהודים. היו הרבה סופי שבוע שהיו קטטות בין מוסלמים ליהודים כשגרתי שם".

האם באמת בגרמניה יותר טוב מבישראל?

"איכות החיים בגרמניה אולי יותר טובה, אבל הייתי אומר להם לא לעזוב. יהיה להם קשה בגרמניה בגלל המנטליות. מנטליות ישראלית היא שונה ממנטליות גרמנית ויהיה להם קשה להסתגל. חוץ מזה, אנחנו אמורים להיות פה לא שם. זאת הארץ שלנו. תעזבו את ברלין ובואו לגולני, זה מה שהייתי אומר ליהודים וליורדים הישראלים".

עם החברה

אתה בעצם עשית תהליך הפוך, איך זה מרגיש?

"אני גאה בזה שעליתי לארץ ובאתי לשרת לצבא, בעיקר בגלל שזה לא היה רק דיבורים ובאמת עשיתי את זה. יש לי הרבה חברים מגרמניה שאומרים שהם יבואו אבל לא באמת עושים את זה".

לא פעם קיבל אנשל תגובות, לעתים בצחוק, על כך שהוא פראייר שהגיע לארץ, עזב את החיים הטובים והנוחים - והתגייס לגולני. בהתחלה אמו חשבה שזה מסוכן מדי שיעלה לבד ויהיה לוחם, אבל את המוטיבציה הגבוהה שלו היא לא יכלה לעצור.

עזב את דיסלדורף (Dirk Hartung, ויקיפדיה)

תופתעו לגלות, שלמרות השוואות המחירים שהציגו היורדים לברלין, אנשל חושב שבארץ זול יותר. יחד עם זאת הוא מסייג ואומר כי אין לו מושג באשר למחירי נדל"ן - שכפי שאנו יודעים ממריאים שחקים.

"מצד אחד כל אחד עושה מה שטוב לו בחיים, יש גם כאלה שעולים וזה לא תמיד מתאים", הוא מסכם. "אבל אם הייתי היום חוזר כמה שנים אחורה הייתי מחליט את אותה ההחלטה- לעלות מגרמניה ולהתגייס לגולני.לפני שעליתי אני חושב שביום יום לא עשיתי משהו באמת משמעותי. בצבא עושים משהו משמעותי".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv