סערת השוטר המכה: ‫דנינו ובני העדה האתיופית ייפגשו

פרסום ראשון: מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו וקצינים בסגל הפיקוד הבכיר במשטרה צפויים להיפגש מחר עם ראשי העדה האתיופית, בעקבות הסרטון שפורסם לראשונה בחדשות 2 Online בו נראה שוטר מכה חייל אתיופי ללא סיבה. מחר צפויים להפגין מאות צעירים אתיופים מול בניין המטה הארצי בירושלים

הסערה סביב חשיפת הסרטון בו נראה שוטר מכה חייל ממוצא אתיופי לא שוככת: מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו לא מסתפק בהדחת השוטרים שהיו מעורבים באירוע, ומחר מתכוון לקיים פגישה עם ראשי העדה האתיופית. בפגישה צפויים להשתתף קצינים מסגל הפיקוד הבכיר במטה הארצי, בהם גם קצינים מאגף משאבי האנוש במשטרה - כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין המשתתפים בפגישה גם קצינים בכירים שמקדמים פעילות חברתית בתוך המשטרה וכמו כן קצינים מהעדה האתיופית שמשרתים בארגון. דנינו מתכוון להציג בפני בכירי העדה את העובדה שהמשטרה אינה פועלת מגזענות, ועושה מאמצים רבים על מנת לשלב ולעבוד יחד עם הקהילה האתיופית.

"אנחנו באים להקשיב למפכ"ל ולשמוע את מה שיש לו להגיד", אמר לחדשות 2 Online אחד מבני העדה שהוזמן לפגישה. "נבוא ונציג בפניו את הדרישות שלנו. אנחנו רוצים לראות שינוי הלכה למעשה באופן מיידי בשטח. אין ספק שההדחה של הקצינים הייתה ראויה. אנחנו מוכנים לשמוע וגם להציע הצעות משלנו".

ייפגש עם ראשי העדה. דנינו (אביר סולטן, פלאש 90)


במקביל, הרוחות בקרב צעירי העדה האתיופית סוערות. מחר צפויים רבים מהם להפגין מול המטה הארצי בירושלים. הצעירים טוענים שהסרטון רק חשף חלק מהיחס המשפיל והמבזה של השוטרים כלפי צעירי העדה - יחד אותו הם חווים יום-יום, הרחק מעיני המצלמות. אחד ממארגני ההפגנה מעריך שיגיעו לאירוע אלפים מבני העדה.