המרוץ למפכ"לות נמשך: נבדקת אפשרות מינויו של טל רוסו

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' אמר היום בפני סגל הפיקוד הבכיר במשטרה כי "אין כוכבים בחוץ" בהקשר למרוץ לתפקיד מפכ"ל המשטרה. אולם כעת מתברר כי השר בוחן חלופות שונות לתפקיד, בהן גם האלוף (במיל') טל רוסו שעמד בראש פיקוד הדרום בצה"ל

האלוף במיל' טל רוסו (חדשות 2)

לאחר שורת הטלטלות שעברה המשטרה, במסגרתן פרשו מספר נציבים מתפקידם, ממשיך המרוץ לתפקיד השוטר מספר 1: לחדשות 2 נודע כי השר לביטחון פנים בודק אפשרות למינוי של גורם מחוץ לארגון לתפקיד, ובין השמות שהועלו לאחרונה - אלוף (במיל') טל רוסו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך מפגש שערך היום (שני) השר לביטחון פנים עם בכירים במשטרה הוא אמר להם כי "אין כוכבים בחוץ", אולם הוא ממשיך לבחון חלופות להחלפת המפכ"ל יוחנן דנינו גם מחוץ לארגון. שמו של רוסו הועלה לאחרונה, זאת למרות שהשר לא נפגש עמו, כשם שלא נפגש גם עם האלוף במיל' גד שמני ששמו הוזכר בעבר בהקשר זה.

במהלך המפגש חלק השר אהרונוביץ' שבחים לקצינים הבכירים ואמר כי הוא אינו מתחרט על האופן שבו נבחרו למלא את תפקידם בפיקוד המשטרה. "אינני מצטער על שום מינוי של כל אחד ואחד מאלה שיושבים סביב שולחן סגל הפיקוד הבכיר ", הצהיר אהרונוביץ'.

השר אף הפציר בניצבים שלא להתייחס ברצינות לפרסומים בתקשורת בדבר חיפושיו אחר מועמד לתפקיד המפכ"ל הבא. "אין לי שום כוונה לשנות לוח הזמנים בהליך הבחירה, כשם שאין לי שום כוונה לקצר את תקופת כהונתו של המפכ"ל המכהן יוחנן דנינו. אני נותן לו גיבוי מלא", אמר אהרונוביץ'.

השר אהרונוביץ' (חדשות 2)

בהמשך, הוא קרא לניצבים לחדול מלעסוק בתקשורת בנושא המינויים והטלטלה במשטרה. אחד הניצבים שלגביו נרמז בשבוע שעבר באחד הפרסומים לפיו הועלו גם נגדו חשדות על הטרדות מיניות במסגרת חקירת מח"ש, סיפר לעמיתיו בגילוי לב על הנזק החמור והקשה שנגרם לו ולבני משפחתו בעתיו של אותו פרסום חסר כל בסיס לדבריו.

סבב המינויים יצא לדרך

הדברים מגיעים על רקע ההחלטתו המשותפת עם מפכ"ל המשטרה למנות את ניצב משה (צ'יקו) אדרי ימונה למפקד מחוז ירושלים במקומו של ניצב יוסי פריינטי, שהודיע לאחרונה במפתיע על החלטתו לפרוש משורות המשטרה. ביוני 2013 מונה אדרי למפקד אגף התנועה ובסבב המינויים האחרון הוחלט למנותו לתפקיד מפקד מחוז מרכז, במקומו של ניצב ברונו שטיין שהחליט גם הוא לפרוש משירות פעיל במשטרה. עם זאת לאור פרישתו של ניצב פריינטי והשינויים האחרונים שנכפו על אהרונוביץ' ודנינו, הוחלט כי אדרי ימונה למפקד מחוז ירושלים.

עוד הוחלט בסבב המינויים האחרון כי הניצב הטרי מוטי כהן ימונה לראש אגף התנועה, אך כעת נקבע כי כהן הוא שיחליף את שטיין כמפקד מחוז מרכז במשטרה.

לפני כשבוע הודיע ניצב פריינטי לסגל הפיקוד של מחוז ירושלים על כוונתו לפרוש מהמשטרה כבר לאחר החגים ולא להתמודד על תפקיד מפכ"ל המשטרה. פריינטי בן ה-49 הדגיש כי "אין שום סיבה להחלטתי לפרוש - לא חקירה במח"ש, לא תלונה, לא מכתב אנונימי ולא שום שלד בארון". לדברי ניצב פריינטי, ההחלטה על פרישתו באה "ממקום נקי בעקבות מגוון של שיקולים אישיים וזאת לאחר שירות ארוך בתפקידי פיקוד מרכזיים במשטרת ישראל".