תיעוד: ברקת מקלל את הרכבת הקלה

ראש העיר ירושלים נתפס במצלמת חדשות 2 Online מביע זעם על הנהלת "סיטיפאס", שלטענתו מסרבת לתגבר קווים למירוץ המכוניות בעיר היום. "איזה חארות", אמר. "לא מתגברים רכבות בלי כסף; אני המום". סיטיפאס בתגובה: "תגבור אמור להיעשות כנגד תשלום"

מירוץ הפורמולה החגיגי מביא למתח שיא את יחסי העירייה והנהלת הרכבת הקלה, זאת לאחר שברכבת הקלה סירבו לתגבר את תדירות הרכבות לקראת האירוע החגיגי אותו מקדמת העירייה - ללא תשלום. הבוקר (שני), במהלך טקס פריצת מנהרת הקו המהיר של הרכבת בין ירושלים לתל אביב, נתפס ראש עיריית ירושלים באמירות חריפות נגד אנשי הרכבת הקלה: "איזה חארות", פנה ברקת לאדם שנכח בטקס. כשהאדם תהה האם הוא מדבר על אנשי הרכבת, הדגיש ברקת: "לא, לא, הרכבת הקלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהמשך הסביר ברקת את הכעס: "הבנת שהם לא מתגברים בלי כסף? אני המום", הדגיש ראש העירייה והבטיח: "הם לא יקבלו ממני כסף!".

לאחר משא ומתן של ימים אחדים בין העירייה לבין סיטיפס, מפעילת הרכבת הקלה, התפוצץ כל ניסיון לגשר על הפערים הכספיים בין שני הגורמים, זאת למרות הצפי לחסימת כבישים משמעותית באזור בו יתקיימו היום ומחר אירועי הפורמולה -  מה שעלול להביא לעומסי תנועה כבדים ברחבי הבירה.

(ויקטור קריוקוב)

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "לצערנו, 'סיטיפס', זכיינית הרכבת הקלה, לא הצליחה לספק שום תגבור ממשי של הנסיעות ודרשה סכום עתק של 100 אלף שקלים תמורת הגעה של הרכבת כל 4.5 דקות במקום כל 6 דקות, זאת בנוסף לרווחי רכישת הכרטיסים, דבר שנראה כסחיטה על חשבונם של תושבי ירושלים והעירייה לא תיתן לו יד.

"לפיכך, העירייה התארגנה להפעלת הסעות חינמיות מחניון הלאום וחניון טדי, על מנת לתת פתרון הן בהגעה והן בסיום האירוע. חשוב להדגיש כי לאחר ההצעה שנשלחה ועוד בטרם נוהל מו"מ לגביה, הודיעה חברת סיטיפס כי היא מושכת את הצעתה (פחות מיממה מרגע שליחת ההצעה)".

"התבטאויות מבישות"

מנגד, אומרים בחברת "סיטיפס" כי "על אף העובדה שהתבטאויות ראש העיר הן מבישות ואינן ראויות לתגובה, אנו מבקשים לשים דברים על דיוקם, ובלשונם של אנשים מבוגרים:
צר לנו שהעירייה בחרה להאשים את סיטיפס במחדליה.

"נציגי העירייה פנו לסיטיפס ברגע האחרון בבקשה לתגבור רכבות. נדמה כאילו העירייה הופתעה מקיומו של האירוע ולא חשבה להיערך לו מבעוד מועד. אף על פי כן, סיטיפס השקיעה מאמצים ניכרים על מנת להיענות לבקשות לתגבור והעבירה הצעה בהתאם. לצערנו לא קיבלנו כל תגובה מהעירייה להצעה.

לעניין הכספי, במסגרת ההסכם הנוכחי עם המדינה סיטיפס אינה מקבלת תוספת תמורה מכרטיסי הנסיעה ו/או מנוסעים ולכן תגבור אמור להיעשות כנגד תשלום. תמוה שהעירייה אינה בקיאה בפרטים למרות שאלו הובהרו לה ולמרות שהעירייה עצמה הינה צד להסכם."