נתניהו וכ"ץ פרצו מנהרה לירושלים ונזכרו ב"צוק איתן"

עוד שלב בפרויקט הרכבת המהירה לבירה יוצא לדרך: ראש הממשלה ושר התחבורה הגיעו לטקס חגיגי לפריצת המנהרה האחרונה, שדרכה תעבור המסילה שתחבר בין ירושלים לתל אביב. עלות הפרויקט: 7 מיליארד שקלים. מתי נוכל להפסיק לעמוד בפקקים? כנראה רק ב-2017

בטקס חגיגי נפרצה הבוקר (שני) המנהרה האחרונה, שדרכה תעבור מסילת הרכבת המהירה מתל אביב לירושלים, במקטע הדרך שבין שער הגיא למבשרת ציון. "כשאנו עומדים כאן היום אי אפשר שלא לחשוב על ההבדל מהמנהרות שהרסנו ב"צוק איתן", אמר שר התחבורה ישראל כ"ץ בטקס והעריך כי עד 2017 נוכל ליסוע ברכבת מהירה לבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היעד הסופי הוא נסיעה מהירה ובטוחה מקריית שמונה בצפון עד אילת בדרום", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס. "השקענו בנתיב הזה 7 מיליארד שקל, יחד עם הביטחון אנו נחושים לקדם נושאים נוספים כמו התחבורה החזקים את עוצמת הלאומית. אולי יום אחד המסילות האלה יחצו את הירדן המזרחי אבל זה עוד חלום רחוק".

המנהרה שנפרצת הבוקר היא המנהרה הארוכה ביותר בפרוייקט המתמשך שאמור לקצר משמעותית את הדרך בין תל אביב לירושלים. "התכנון בהמשך הוא מנהרה תת-קרקעי של המשך קו הרכבת לכותל ולהר הבית", הכריז כ"ץ בטקס הפריצה.

ראש הממשלה ניצל את הבמה כדי לחזור ולדבר על חזון התחבורה שלו. "אני נרגש משום שבוער בי חזון של חיבור של כל חלקי מדינת ישראל עם כבישים ורכבת מחליפים ומהירות על מנת לבטל מרחקים ופעמים ולהעניק אותנו לקדמת המדינות במאה ה-20 בוודאי במאה ה-21",  אמר נתניהו.

"התוכנית: רכבת לכותל" (חדשות 2)

לדבריו, מדובר במהפכה תחבורתית אדירה. "זו מהפכה שעתידה להזניק קדימה את ירושלים לחזק את הנגישות אליה, מעל הכל יש בטקס הזה כדי ללמד שלום של בניית הארץ, הפרות הארץ, החלום תוסס ונושם".