הפעם השיא יישבר? שישה שחיינים מנסים להגיע מקפריסין לישראל

המרחק רב והחוקים קפדניים: בכל יום צפויים הספורטאים לגמוא כ-13 קילומטרים כל אחד - כל הדרך מהאי הים-תיכוני לחופי ישראל. משך הזמן שהוקצב: חמישה ימים וחצי

האם יצליחו שישה ישראלים לשבור את שיאי העולם וגינס במשחה שליחים בן 400 קילומטרים מקפריסין לישראל?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום (ראשון) יצאו לדרך שישה שחיינים ישראלים לאתגר שיש שיגדירו אותו כ"מטורף". מאחר ומדובר בניסיון לשבור את שיא העולם ושיא גינס, הם שוחים על פי חוקים קפדניים: רק בגד ים ללא חליפת שחייה (כן, גם בלילה).

השישה הם אודי אראל (66), איש עסקים; עודד רהב (48), בעלים של חברה בתחום המוזיקה; דורון עמוסי (45), רופא וטריאתלט; בן אנוש; לוק שטבון (46), יליד צרפת. עוסק בספורט מים וחורף ואורי סלע, מאמן שחייה.

השחייה תתבצע ללא הפסקה. בכל פעם ישהה במים שחיין אחד שישחה למשך שעה ואז יתבצע החילוף בין השחיינים בסדר קבוע. כלומר, בחישוב משוקלל, כל שחיין ישחה ארבע פעמים ביום - כ-12-13 קילומטרים - קצת יותר מחצי מרתון. סך הכל, ישחו כולם כ-72 קילומטרים ביממה במשך חמישה ימים וחצי.

זוהי הפעם השנייה שהשישה מנסים את כושרם. בפעם הקודמת, אשתקד, הם נאלצו להפסיק את המשחה כעבור כ-180 קילומטרים עקב גלים גבוהים שסיכנו אותם. בנוסף, הם סבלו מהמליחות הרבה של הים. לכן, השנה הם נערכו עם מזון מיוחד נטול מלח, למדו את הזרמים ונערכו להתמודד עם מדוזות. בינתיים, נראה כי מזג האוויר מאיר להם פנים.

עודד רהב, אחד השחיינים, סיפר: "הלילה לא פשוט, הבדידות שבשחייה קשה. מתחילים לראות כל מיני דברים וצריך להתמודד עם שיעמום, מנסים לזכור שירים, לספור; צריך להיות מדוד". רהב מוסיף כי גם "המנוחה על הסירה לא פשוטה. ישנים כ-2-3 שעות ביום בלבד".

מעבר לרצון לשבור את השיא, מאחורי הקבוצה, שחברה לעמותת "צלול", עומדת גם אג'נדה להילחם במזהמים ובמלכלכים ולהשאיר את הים נקי, כחול וצלול גם לדורות הבאים. "הדבר הכי מפחיד הוא שקית שמתלבשת עליך בזמן השחייה בלילה. זה מאוד מפחיד כי אז מאבדים התמצאות במרחב", אומר רהב.