"התושבים מרוסקים, אין ביטחון"

עשרות מתושבי דרום תל אביב ופעילי ימין קיצוני מפגינים נגד בג"ץ שהחליט לבטל את חוק המסתננים שלפיו נאסרו המסתננים במתקן הכליאה "חולות". "אתם אטומים לסבל של העם", אמרו תושבי השכונות, "בג"ץ הביתה"

עשרות תושבי השכונות הדרומיות של תל אביב יצאו הערב (ראשון) לעבר גינת לוינסקי בעיר במסגרת הפגנתם נגד בג"ץ שהחליט לסגור את מתקן הכליאה חולות ולשחרר את המסתננים ממאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כ-100 מפגינים, ובראשם פעילי הימין הקיצוני ברוך מרזל ומיכאל בן ארי מתכוונים להוריד בגינה את הדגל הישראלי ולתלות במקומו דגל שחור, המזכיר במראהו את הדגל הידוע לשמצה של דאע"ש.

גם המפגינים לבשו חולצות שחורות, ועליהן התנוססה בלבן המילה בג"ץ, כך שמרחוק גם הן הזכירו את סמלו של הארגון האסלאמיסטי הקיצוני. כוחות משטרה רבים מאבטחים את ההפגנה. כמה מהם נעמדו סמוך לתחנת אוטובוס, כדי להגן על ארבעה מסתננים שהמתינו בה. המפגינים במקום קראו לעברם "סודנים לסודן" ו"לכו הביתה".

במהלך ההפגנה קראו המפגינים קריאות נוספות, כמו "עם ישראל חי" וקריאות נגד בית הדין הגבוה לצדק: "בג"ץ הביתה". כמו כן, חלק מהמפגינים נשאו שלטים עם כתובות נגד ראש עיריית תל אביב: "חולדאי, מה היה קורה אם זה היה בשכונה שלך?", ו"חולדאי, על הדם שנשפך, לא נשכח ולא נסלח".

"אתם אטומים לסבל של העם", אמרה תושבת השכונה, טליה מזרחי, "תושבי השכונה כבר מרוסקים, ילדים ואמהות לא יכולים לצאת לרחובות, אין לנו ביטחון בבית שלנו, אנחנו חוששים לצאת לרחוב משעות הערב. אנחנו במעצר בית. מה לגבי החופש וזכויות החירות שלנו? גם לנו מגיעות זכויות".