כפר יונה: חיבלו במנעול כדי למנוע תפילה רפורמית

עשרות תושבים שהגיעו בערב כיפור לגן ילדים שהוסב במיוחד עבורם לבית כנסת רפורמי גילו כי אלמונים חיבלו במנעול השער כדי למנוע את כניסתם למקום. רק אחרי דקות ארוכות של המתנה בחוץ הצליחו לפרוץ את השער ולקיים את תפילת "כל נדרי" באיחור ניכר. תושבת: "יש פה אנשים שלא מסוגלים לסבול את זה שנקיים תפילה רפורמית"

חיבלו במנעול כדי למנוע תפילה

השעה: שש בערב, יום שישי. כמה עשרות תושבים התגודדו בפתח גן ילדים בכפר יונה שהוסב לרגל יום הכיפורים לבית כנסת. אלא שתפילת "כל נדרי" כמעט הפכה ל"תפילת נעילה" כשגילו התושבים שמישהו חיבל במכוון במנעול השער כדי למנוע מהם את התפילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התושבים שהגיעו למקום ביקשו, בפעם הראשונה בהיסטוריה של העיר, לערוך תפילה המונית במתכונת רפורמית. בעיר שבה כ-20 אלף תושבים ומונה יותר מ-30 בתי כנסת אורתודוקסיים, ביקשה קבוצת תושבים לקיים את תפילות יום הכיפורים במתכונת שונה.

אלא שכנראה היו ביישוב מי שלא אהבו את הרעיון שרפורמים יתכנסו יחד לתפילה, ושעה קלה לפני כניסת הצום הם חיבלו במנעול שבשער הגן על ידי כך שמילאו אותו בחומר שמנע את פתיחתו באמצעות מפתח. הם אף הגדילו לעשות כשחיבלו באותה צורה גם במנעול הגן הצמוד - ככל הנראה כדי למנוע מהמתפללים למצוא פתרון מהיר למשבר שיצרו.

מנסים להיכנס לבית הכנסת

"מדובר פשוט בחוליגנים", קבעה ש', תושבת כפר יונה שהגיעה למקום. "יש להם עשרות בתי כנסת להתפלל, ולרפורמים אין אפילו אחד, אבל יש פה אנשים שלא מסוגלים לסבול את זה שנקיים תפילה רפורמית".

התושבים שמצאו את בית הכנסת שלהם נעול מיהרו לדווח למשטרה, ובמקביל החלו במשך דקות ארוכות לפרוץ בכוח את שער המקום. בסופו של דבר, אחרי דקות ארוכות של מאמץ, כמו שערי השמיים ביום הכיפורים, גם שער בית הכנסת נפתח והתפילה התקיימה כמתוכנן - באיחור של כחצי שעה.