תוכי חטוף ורומן עם תלמיד: הסכסוכים הכי מוזרים

בני הזוג שנפרדו בגלל הפייסבוק, הגבר שמנע מאשתו לראות את התוכי שלה והמורה שהתאהבה בתלמיד שלה - וכמעט התגרשה. לקראת יום הכיפורים, סיפרו מגשרים העוסקים ביישוב סכסוכים לחדשות 2 Online על המקרים הכי מוזרים שטיפלו בהם. עוד לא מאוחר לבקש סליחה

המקרים המוזרים שבגללם הקשר כמעט ונגמר (shutterstock)

התוכי ש"נחטף", הרומן עם התלמיד שכמעט הביא לגירושים - והבעל שהעדיף לנהל מערכת יחסים צמודה עם הסמארטפון: הערב יחל יום הכיפורים, במהלכו רבים בישראל עורכים חשבון נפש ומבקשים מחילה על מעשיהם בשנה החולפת. לרגל יום הסליחות, שוחחנו עם מי שפרנסתם הינה יישוב סכסוכים, המגשרים, שסיפרו לנו על המריבות הכי מוזרות שלעולם לא ישכחו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לפני זמן לא רב הגיעו אליי לגישור בני זוג שביקשו להתגרש. האישה מאסה בקשר משום שלדבריה הגבר בילה את כל זמנו הפנוי בפייסבוק", מתאר יניב שוורצמן, יו"ר לשכת המגשרים בישראל. "היא סיפרה שהוא היה מגיע הביתה, יושב איתה בסלון - ובמשך כל הזמן הפנים שלו היו קבורות בסלולרי שלו. הם פשוט לא דיברו, עד שהאהבה ביניהם כבתה".

שוורצמן מסביר כי הגורם לפרידה של בני הזוג לא היה הפייסבוק, אלא היעדר התקשורת בין בני הזוג. "הפייסבוק היה רק הטריגר לשבר. העובדה שלבעל היה עולם חברתי שהאישה מודרת ממנו הייתה הסיבה לקרע ביניהם. במקום להתמודד עם הקשר, הוא העדיף לברוח ממנו".לדברי המגשר, בניגוד לדעה הרווחת זוגות לא מתגרשים בגלל מחלוקות, אלא להיפך, בשל היעדר תקשורת: "בני זוג מתגרשים כי נוצרים ביניהם פערים עליהם הם לא מסוגלים לגשר. הנקודה ממנה כבר אין תקנה היא כאשר בני הזוג מטיחים אחד בשני האשמות מכוערות. אחרי שהם שוברים את הכלים, עיקר המאמץ שלנו מופנה להסדרת האופן בו הם יגדלו את ילדיהם".

"לא תראי יותר את התוכי"

מקרה נוסף ותמוה לא פחות אירע בין בני זוג החיים בנפרד. במסגרת סכסוך מר ביניהם, לקח הבעל את התוכי של האישה ומנע ממנה לראותו. "הגבר ביקש לנקום באישה באמצעות התוכי שהיה בבת עינה של בת הזוג", מפרטת עו"ד עלמה שרון, "זה הגיע לאבסורד כזה גדול שהאישה נאלצה להגיש לבית המשפט בקשה להורות על הסדרי ראייה לציפור".

התוכי "נחטף" כדי לעצבן את האישה (רויטרס)


המגשרת הסבירה כי התוכי לא באמת עניין את הגבר, אך החמה בערה בו בעוצמה כה עזה עד שביקש לפגוע באשתו בנפרד בכל דרך אפשרית. "קורה לא מעט שצדדים לסכסוך נכנסים לסחרור ומבחינתם כל האמצעים הופכים כשרים. צריך לגרום להם להשקיף מבחוץ על הסיטואציה ולהבין את האבסורד של המעשים שלהם. בסופו של ההליך, הגבר הבין לאיזו קיצוניות הוא הגיע ובמסגרת ההסדר החזיר את התוכי לפרודתו", הסבירה עו"ד שרון.

המורה העדיפה את התלמיד שלה על בעלה

לעו"ד שרון זכור מקרה נוסף וחריג לא פחות, במסגרתו בני זוג ביקשו להתגרש משום שהאישה, מורה במקצועה, התאהבה בתלמיד שלה: "ההתאהבות של האישה בתלמיד הייתה כה סוחפת כך שהיא הקדישה את כל זמנה ומשאביה לאותו קטין. הגבר חש שהוא ננטש וביקש להתגרש".

התאהבה בתלמיד - וסיכנה את הנישואין (shutterstock)


המגשרת מסבירה כי כשבן זוג מאיים בגירושים הוא למעשה קורא לעזרה: "לפעמים הקריאה לעזרה משמעותה שהקשר מת והוא רוצה לצאת ממנו. לעיתים הקריאה מגיעה לפני ששוברים את הכלים והקרע הופך לבלתי ניתן לאיחוי וזה מה שהיה במקרה הזה. הרומן של האישה גרם לקשר שלה ושל בן זוגה לגסוס, אך לא למות. במהלך הגישור הבינו בני הזוג שלמעשה הם רוצים לשקם את מערכת היחסים ביניהם, וכך היה. כשיש רצון ישנה גם הדרך".

עדיף שכן קרוב

בשיחה עם חדשות 2 Online מסביר יניב שוורצמן כי עקרונות הם חומר הבעירה העיקרי של סכסוכים. "טיפלתי בעימות מר מאוד ואפילו אלים בין זוג שכנים. השכנים שהיו בעבר חברים קרובים ניהלו מאבק יצרי מאוד סביב מי אחראי על גיזום הגדר החייה שהפרידה בין הבתים שלהם. הסכסוך יצא לחלוטין משליטה. התיק הזה הופנה אליי מהשיטור הקהילתי שלא היה מסוגל להתמודד יותר עם התלונות ההדדיות ביניהם".

עו"ד עלמה שרון (יח"צ)

יניב שוורצמן (יח"צ)

המגשר מתאר כי המריבה הנוקבת והעזה פרצה משום שכל צד התבצר בעמדתו העקרונית וסירב לראות את התמונה הגדולה: "הם העדיפו למרר אחד לשני את החיים במקום לפנות לגנן. מסתבר שבעבור 450 שקלים הם יכלו לשכור גנן ולפתור את העימות. אף אחד לא היה שם כדי לתת לארבעתם סטירת לחי מצלצלת ולומר להם 'תראו על מה אתם רבים'. תוך 15 דקות מהרגע שהם נכנסו לחדר הגישור - המחלוקות היו מאחוריהם. הם חזרו להיות חברים אבל זה עלה להם בלא מעט טינה וכסף. על עקרונות משלמים לא מעט".