האזינו: "מתנה שקופה" ללוחם שנהרג בעזה

אלון נקש, חברו הטוב של לוחם מגלן מתן גוטליב, שנהרג בקריסת בית ממולכד בעזה, כתב לו שיר בשם "מתנה שקופה". בין המילים הוא מספר על ילד שקוף עם עיניים כחולות, שאהב ג'יפים וטיולים והותיר אחריו דף שחור וכאב. "הוא ניצל כל רגע בחיים, הוא היה מתנה שקופה", סיפר החבר. האזינו לשיר

סמ"ר מתן גוטליב ז"ל לחם בצוות עפרון של יחידת מגלן, ונהרג במבצע "צוק איתן" כשבית ממולכד בעזה קרס על כל הצוות שלו בשעה שניסו לחשוף פירי מנהרות. אלון נקש, החבר הכי טוב של מתן, כתב שיר לזכרו ושגב הרוש הלחין ושר אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשהיינו קטנים, כאשר שאלו את מתן מה משמעות שמו הוא נהג לענות, 'מתנה' וכזה הוא היה, מתנה שקופה, ילד שקוף עם עיניים כחולות, שכל הרגשות והתחושות שלו היו נגלות לעין", סיפר נקש חברו הטוב. "מתן היה אחד שניצל כל רגע בחיים, לא חסך מעצמו ונגע בהרבה אנשים, ולכן חייו היו סיפור קצר, אבל ללא ספר עם התחלה גדולה".

הוא הוסיף והסביר על השיר שכתב: "מתן מאוד אהב ג'יפים וטיולים. היה לו ג'יפ שהשקיע בו הרבה ולכן בחרתי לדבר בשפה שלו, כשנכתב, 'מעביר לראשון מרים את הפנים', הילוך ראשון, הילוך הכוח שנותן כוח להתחיל כל נסיעה ודרך, גם את הדרך שאליה אנו יוצאים עכשיו. דף שחור זה מה שכולנו ומשפחתו קיבלנו עכשיו, ביומן הזה יש דף שחור, וההתמודדות והמטרה של כולם, זה למלא אותו בלבן. למתן ולנו היו אלפי פעמים בהן ישבנו ביחד, מפגשים שאותם אהב כל כך ובחר אפילו לציין במכתב האחרון ששלח לנו".

להלן מילות השיר "מתנה שקופה":
מתנה שקופה בעטיפה כחולה
סיפור קצר עם התחלה גדולה
הכל נרשם בתוך יומן
הזכרונות מסע בזמן

עלה נידף עוד פרי נגוס
שלכת במבנה הרוס

בסוף החיים מנצחים
מעביר לראשון מרים את הפנים
הכל נשמר בתוך יומן
עוד דף שחור יתמלא בלבן

סביב שולחן עגול
יושב צייר ללא מכחול
מצייר תמונה
צבעים חדים של זכרון
גיבור של זמן גיבור
של זמן שלא יחזור

עלה נידף עוד פרי נגוס
שלכת במבנה הרוס

בסוף החיים מנצחים
מעביר לראשון מרים את הפנים
הכל נשמר בתוך יומן
עוד דף שחור יתמלא בלבן

שובל של מטאור
קן בלי ציפור
מכל פינה נשקף האור
שובל של מטאור
קן בלי ציפור

החיים מנצחים
מעביר לראשון מרים את הפנים
הכל נשמר בתוך יומן
עוד דף שחור יתמלא בלבן

בשיחה עם חדשות 2 Online הוסיף נקש כי המשפחה מאוד אהבה את השיר ורואה בו מעין אנדרטה. "השיר הוא די אופטימי ומלא תקווה וחשוב שזה יגיע להרבה אנשים כי הרבה מתמודדים עם אובדנות כאלה וכל אחד יכול להזדהות עם המילים".

ב-31 ביולי אלפים ליוו למנוחות את גוטליב (21) מראשון לציון. בין הנוכחים בטקס היה גם הזמר אביב גפן, שביצע את שירו הידוע "יומן מסע", שהיה כל כך אהוב על מתן, ולא הותיר עין אחת יבשה בקהל.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv