עוד סערה במשטרה: נבדק מידע לפיו ניצב נוסף הטריד מינית

אחרי פרישתם של ארבעה ניצבים, עוד קצין בכיר מסתבך: במח"ש נבדק מידע שלפיו ניצב ששמו לא הוזכר במסגרת הטלטלות בארגון ביצע עבירות מין בכמה שוטרות במשך תקופה ממושכת. השוטרות שתושאלו סירבו לשתף פעולה

נבדק מידע שניצב נוסף הטריד מינית (אילוסט (חדשות 2)

שעות בלבד לאחר שמפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו כינס את הקצינים הבכירים בארגון לכנס חירום עקב שורת הפרישות האחרונות - שוב מסתמנת טלטלה בצמרת המשטרה: במחלקה לחקירות שוטרים נבדק מידע שלפיו ניצב נוסף במשטרה הטריד מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר במידע שהגיע לידי המחלקה לחקירות שוטרים בעניינו של ניצב ששמו לא הוזכר עד כה במסגרת שורת הטלטלות האחרונה במשטרה. על פי המידע, הניצב ביצע לכאורה עבירות מין ברף התחתון במשך תקופה ממושכת בכמה וכמה שוטרות.

חוקרי מח"ש ניסו לקדם את המידע ולהפוך אותו לחקירה של ממש. לצורך כך פנו לשורה של שוטרות, בהן קצינה בדרגת רב פקד בתפקיד רגיש ומרכזי מאוד באחד המחוזות. בימים האחרונים פרשה אותה קצינה ממשטרת ישראל - פרישה שהייתה קשורה לעבירות המין לכאורה.

הקצינה סירבה לשתף פעולה עם אנשי מח"ש וכך גם יתר השוטרות שבעניינן הגיע מידע. בשל סירובן של השוטרות - על אף שמדובר במידע מטריד מאוד, בשלב זה לא נפתחה חקירה רשמית והפרשה נותרת בגדר מידע מודיעיני במח"ש.

כנס חירום. המפכ"ל דנינו (פלאש 90)

מוקדם יותר היום הורה המפכ"ל על כינוס בכירי המשטרה לאור המשבר בפיקוד העליון של הארגון, לאחר פרישתו המפתיעה של ניצב יוסי פריינטי, מפקד מחוז ירושלים והודעה דומה שמסר בשבוע שעבר ניצב ברונו שטיין, מפקד מחוז מרכז במשטרה. שניהם נחשבו למועמדים מובילים לתפקיד המפכ"ל הבא, שאמור להיכנס לתפקידו בעוד כשבעה חודשים.

הכינוס התקיים על רקע הוראת דנינו לבצע בדיקות פוליגרף בקרב שוטרים בדרגת סנ"צ ומעלה וסירובם של קצינים רבים לעשות כן. אמש פורסם כי המפכ"ל לא מתכוון לוותר בנושא ואמר כי מי שיחמוק מהבדיקה - עלול לסיים את דרכו במשטרה.