צפו: המחווה המרגשת של הנשיא ריבלין לתלמיד שהושפל

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין צפה בסרטון שהעלה התלמיד ג'ורג' עמירה בן ה-11 מיפו, בו נשא שלטים ועליהם המילים הקשות שהטיחו בפניו חבריו לספסל הלימודים. הוא זימן את עמירה למשכנו - וצילם יחד איתו סרטון זהה, המקדם מסרים של אחדות וסובלנות. "במקום שבו מרימים יד, נושיט יד לחיבוק", אמר ריבלין

סרטון המחווה של הנשיא מרגש את הגולשים: בעקבות הסרטון שהעלה ג'ורג' עמירה בן ה-11 מיפו בו חשף את היחס המשפיל לו הוא זוכה בבית הספר מחבריו, גם האזרח מספר 1 לא נותר אדיש: הנשיא ראובן (רובי) ריבלין הצטלם יחד עם עמירה לסרטון זהה לזה שהעלה האחרון, שהולך וצובר תאוצה ברשתות החברתיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שהעלה עמירה, תלמיד בית הספר עירוני ז' בתל אביב-יפו, הוא צולם נושא שלטים עם המילים שמפנים כלפיו התלמידים האחרים, בהן: "הומו", "קוקסינל", "קול של בת" ועוד כינויים נוספים בגנותו. ריבלין בחר לעשות מעשה - וזימן את עמירה למשכנו כדי לצלם סרטון נוסף, הפעם כדי להעביר מסרים של אחווה וסובלנות.

"כשראיתי את הסרטון המרגש שיזם ג'ורג' עמירה בן ה-11, ביקשתי להיפגש איתו ולהודות לו על היוזמה החשובה והמרגשת", כתב ריבלין בעמוד הפייסבוק שלו, אליו העלה את הסרטון. " ביקשתי מג'ורג ליצור איתי יחד וידיאו דומה משותף, עם מסר של אחדות וסבלנות. וכן, נשמח גם אם תשתפו אותו", ביקש הנשיא.

הנשיא ריבלין עם משפחת עמירה (צילום: קובי גדעון / לע"מ)

"אסור שנשתוק מול כל סוג של אלימות", הוסיף ריבלין. "זוהי לא רק הבעיה של מערכת החינוך, זוהי בעיה של כולנו. אנחנו רואים אותה צומחת סביבנו, אנחנו חשים אותה גדלה בחברה ועלינו מוטלת החובה לעצור אותה. במקום שיש בריונות נדרוש סובלנות, במקום שבו מרימים יד להכות אנחנו נושיט ידנו לחיבוק. לא הייתה ולא תהיה סובלנות לאלימות".