הטלטלה במשטרה: המפכ"ל כינס את הקצינים הבכירים

עקב התדמית השלילית שדבקה במשטרה וגל פרישות הניצבים, המפכ"ל יוחנן דנינו כינס את הקצינים הבכירים בארגון לכנס חירום. בכירי המשטרה התכנסו על רקע הוראת דנינו לבצע בדיקות פוליגרף בקרב שוטרים בדרגת סנ"צ ומעלה, על מנת לבדוק שאף אחד מהם לא מעורב בפרשייה שעלולה להביך שוב את המשטרה. סגן המפכ"ל: "נתגבר על הכל"

בכירי המשטרה התקבצו לכנס חירום: מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, כינס הבוקר (רביעי) את בכירי הארגון בדרגת ניצב משנה ומעלה בעקבות גל הפרישות של בכירי הארגון והתדמית השלילית שדבקה במשטרה. דנינו נשא דברים בפני עשרות הקצינים שהגיעו הבוקר למקום הכינוס במודיעין, בהם חיזק אותם על רקע התקופה הקשה שעוברת על הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפכ"ל הורה על כינוס בכירי המשטרה לאור המשבר בפיקוד העליון של הארגון, לאחר פרישתו המפתיעה של ניצב יוסי פריינטי, מפקד מחוז ירושלים והודעה דומה שמסר בשבוע שעבר ניצב ברונו שטיין, מפקד מחוז תל אביב במשטרה. שניהם נחשבו למועמדים מובילים לתפקיד המפכ"ל הבא, שאמור להיכנס לתפקידו בעוד כשבעה חודשים.

מפכ"ל המשטרה דנינו (פלאש 90)


הכינוס התקיים על רקע הוראת דנינו לבצע בדיקות פוליגרף בקרב שוטרים בדרגת סנ"צ ומעלה וסירובם של קצינים רבים לעשות כן. אמש פורסם כי המפכ"ל לא מתכוון לוותר בנושא ואמר כי מי שיחמוק מהבדיקה - עלול לסיים את דרכו במשטרה.

בסיומו של הכינוס אמר סגן המפכ"ל, ניצב ניסים מור לחדשות 2 Online כי המשטרה תתגבר על הגל העכור שפקד אותה לאחרונה: ״המשטרה ממשיכה לעבוד, יש הרבה אתגרים והרבה משימות. אין ספק שאנחנו נתגבר על הכל״.

קצינים רבים מסרבים להיבדק בפוליגרף

המשבר בסגל הפיקוד העליון של המשטרה נמשך, כשקצינים רבים מסרבים לבצע את הוראת המפכ"ל ולבצע בדיקות פוליגרף. בגלי צה"ל פורסם אמש כי קצינים רבים מתחמקים מהבדיקה כי הם נשאלים שאלות אינטימיות על חייהם. על פי הדיווח, המפכ"ל דנינו לא מתכוון לוותר בנושא ואמר כי מי שיחמוק מהבדיקה עלול לסיים את דרכו במשטרה.

עוד יפרשו בעקבותיו? ניצב פריינטי (משטרת ישראל)


אמש פורסם בנוסף כי בכוונת דנינו להרחיב את מערך הבדיקות - ולהחיל אותו גם על שוטרים המבצעים תפקידים רגישים. הבדיקה נועדה לוודא שאין שוטרים שסוחבים איתם פרשיות מביכות מעברם, על מנת למנוע פרשות כמו פרשת ההטרדות המיניות של קציני משטרה או פרשת הרב והניצב שגרמה למבוכה גדולה.

אהרונוביץ' רמז: המפכ"ל הבא עשוי להגיע מבחוץ

אתמול (שלישי), במהלך ביקור בבסיס מג"ב בירושלים, התחייב השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' כי בקרוב מאוד ימונה מפקד חדש למשטרת ירושלים והבהיר כי נדרשת רוח חדשה במשטרה: "אני ער למצב החמור שאליו נקלעה המשטרה. ימים לא קלים עוברים על משטרת ישראל, אבל יש לי אמון מלא ומוחלט במפכ"ל המשטרה שיעבור את המשבר הזה".

הוא הוסיף כי "התופעות בצמרת המשטרה מטרידות אותי ואני נחרץ להתמודד איתן ולהביא רוח אחרת למשטרה. מי ששם את טובתו ולא את טובת המדינה לנגד עיניו לא יישאר במשטרה".

ימנה מפכ"ל מחוץ לשורות המשטרה? אהרונוביץ (חדשות 2)

המפכ"ל רנ"צ יוחנן דנינו אמר כי טבעי שפרישת שני הניצבים במהלך החודש האחרון תציב סימני שאלה לפני הציבור והפיקוד הבכיר של המשטרה. "אני רוצה להבהיר שהארגון הוא חזק, יש בו 30 אלף שוטרים ובהם 5,000 קצינים. פרישה של קצינים לא תפר את האיזון. עם כל הצער שיש בעזיבתו של יוסי פריינטי שעשה עבודה מצוינת, אני אמליץ על מועמד ראוי למפקד המחוז מקרב כמה קצינים ראויים".