צפו: מסע האריות מעזה לירדן

כשאומרים את צירוף המילים "מטען חריג מעזה", זה כנראה לא הדבר הראשון שתחשבו עליו: שני אריות ולביאה אחת מגן החיות בעזה, שנפגעו במבצע "צוק איתן", הובלו לישראל ומשם לירדן, לצורך המשך טיפול ושיקום – כל זאת בעקבות בקשה אישית מטעם עבדאללה מלך ירדן

כשהשער של מעבר ארז לרצועת עזה נפתח אתמול (שלישי), נכנס מטען קטלני במיוחד. ביס אחד שלו יכול להרוג בן אדם, והוא גם לא ממש מבדיל בין יהודים לפלסטינים. הצטרפנו למבצע חוצה גבולות להצלת אריות ולביאה בהיריון, אחרי שמצבם הידרדר בגן החיות של עזה בעקבות מבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני ארבע שנים הם הוברחו ממצרים דרך המנהרות ברפיח לגן החיות בבית להייה ברצועת עזה. אחד מהם מת בגלל התנאים הקשים. לפני שנה שני גורים נוספים נפטרו. שלושה מהם שרדו. אחרי שלעבדאללה מלך ירדן נודע על מצוקת האריות הוא פנה לישראל, שתסייע בהעברתם לשטח הממלכה ההאשמית.

יהיו שוב ראויים לתואר "מלך החיות"? (חדשות 2)

מתאם פעולות הממשלה בשטחים נענה לבקשה והוחלט לבצע פעולה הומניטרית בניסיון להציל את חייהם. רגע לפני שחצו את הגבול לישראל, בגן החיות ברצועה הזריקו להם חומרי הרדמה לצורך הנסיעה. אחר כך הועמסו על כלובים מיוחדים ויצאו למסע, 170 קילומטרים עד לירדן.

מיד כשהגיעו לישראל הם עברו בדיקה רפואית ראשונית, ומכאן עושים האריות את הדרך למעבר אלנבי ואז לעמאן, ביתם החדש, בתקווה שמצבם ישתפר ואולי יום אחד יחזרו לרצועה חזקים ובריאים, ראויים לתואר "מלך החיות".