ניצב פריינטי: הפרסומים עלי לא היו מונעים את בחירתי למפכ"ל

בפגישה אישית עם כתבים התייחס ניצב יוסי פריינטי להודעתו הדרמטית על פרישה משורות המשטרה ולפרסומים על אירועים בעברו שעשויים היו למנוע את מועמדותו למפכ"לות. "האירועים אינם שלדים בארוני", אמר וביקש מכלי התקשורת: "תעזבו אותי עכשיו בשקט"

יומיים לאחר הודעתו הדרמטית על החלטתו לפרוש משורות המשטרה, ניצב יוסי פריינטי מתייחס לסיבות שהובילו אותו לקבל את ההחלטה. בפגישה עם כתבים הדגיש פריינטי כי הפרסומים האחרונים אודותיו לא היו מונעים ממנו להתמנות למפכ"ל לו היה נבחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פריינטי נפגש היום עם כתבים למה שהוגדר "שיחה אישית", ובמהלכה דיבר בכנות יוצאת דופן על ההחלטה לפרוש. לדבריו, החלטתו התקבלה כבר לפני שלושה חודשים, אז גם הודיע על כך למפכ"ל.

ביממה האחרונה פורסם על שני אירועים לגביהם נטען שגורמים שונים מנסים לאסוף חומר נגד פריינטי בניסיון להשחיר את פניו במסגרת ההתמודדות על תפקיד המפכ"ל. "האירועים האלה הם לחלוטין אינם שלדים בארוני", הדגיש. "הם מוכרים למשפחתי ולמפקדיי".

מאפשר לפריינטי פרישה מוקדמת. דנינו (פלאש 90)

לדברי פריינטי, בהכירו את התנהלות המרוץ לתפקיד הבכיר, היה ברור לו כי פרסומים מהסוג הזה ילוו את הליך ההתמודדות ללא כל פרופורציה ומכך ביקש להימנע, בטענה כי אינו בנוי לכך.

ניצב פריינטי הודה למפכ"ל יוחנן דנינו ולשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' על כך ששמעו את דבריו, הבינו את בקשתו ואפשרו לו לפרוש כבר אחרי החגים, כי הבין שבמצב הנוכחי ייחשב במשטרה כלא רלוונטי. לסיום פנה פריינטי אל כלי התקשורת בבקשה אחת אחרונה: "תעזבו אותי עכשיו בשקט".

"נדרשת רוח חדשה במשטרה"

מוקדם יותר היום התארח נשיא המדינה ראובן ריבלין בבסיס מג"ב בירושלים. במהלך סיור עם השר לביטחון הפנים ועם המפכ"ל התייחסו שלושתם לטלטלה שעוברת על צמרת המשטרה בעקבות הודעות הפרישה האחרונות של הניצבים פריינטי ושטיין.

"צריך רוח חדשה". אהרונוביץ' ודנינו (פלאש 90)

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' התחייב כי בקרוב מאוד ימונה מפקד חדש למשטרת ירושלים והבהיר כי נדרשת רוח חדשה במשטרה: "אני ער למצב החמור שאליו נקלעה המשטרה. ימים לא קלים עוברים על משטרת ישראל, אבל יש לי אמון מלא ומוחלט במפכ"ל המשטרה שיעבור את המשבר הזה".

המפכ"ל רנ"צ יוחנן דנינו אמר כי טבעי שפרישת שני הניצבים במהלך החודש האחרון, יוסי פריינטי וברונו שטיין, תציב סימני שאלה לפני הציבור והפיקוד הבכיר של המשטרה. "אני רוצה להבהיר שהארגון הוא חזק, יש בו 30 אלף שוטרים ובהם 5,000 קצינים. פרישה של קצינים לא תפר את האיזון. עם כל הצער שיש בעזיבתו של יוסי פריינטי שעשה עבודה מצוינת, אני אמליץ על מועמד ראוי למפקד המחוז מקרב כמה קצינים ראויים".