מהומה במזרח ירושלים: מתיישבים יהודים החלו באכלוס בתים בשכונה ערבית

כוחות משטרתייים הוזעקו לשכונת סילואן שבמזרח ירושלים, לאחר שקבוצת מתיישבים יהודים החלה באכלוס דירות באזור. המתיישבים: הדירות נרכשו על ידי עמותות מידי גורמים פלסטינים. תושבי השכונה: פרובוקציה לשמה

סילואן, הבוקר (משה מזרחי חדשות 24)

גזרת מזרח ירושלים ממשיכה להתחמם. כוחות משטרתיים הוזעקו הלילה (שלישי) לשכונת סילוואן כשמספר משפחות יהודיות נכנסו לבתים במקום, בטענה כי הם נרכשו על ידי מספר עמותות מדי גורמים פלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המתיישבים היהודים טענו כי החליטו להתחיל בהליך האכלוס של הבתים שנרכשו, ולכן הגיעו הלילה לשכונה, דבר שהוביל להתנגשויות אלימות וליידוי אבנים מצד התושבים הערבים. כוחות המשטרה שהגיעו למקום הפרידו בין הצדדים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. שוטר יס"מ נפגע בראשו במהלך הפעילות בשכונה.

תושבי סילוואן הערבים טענו כי כניסתם של המתיישבים היהודים לבתים בשכונה אינה אלא פרובוקציה שנועדה להלהיט את הרוחות במקום. מנגד, המתיישבים היהודים הציגו את תעודות הקניין של הדירות שנרכשו בשכונה. בשלב זה ניתן להעריך כי ישנם בתים נוספים שנרכשו אך טרם אוכלסו הלילה וייתכן שהדבר יתממש בהמשך.

גורמים בימין הביעו סיפוק בעקבות אכלוס השכונה וציינו כי מדובר בחיזוק האחיזה היהודית במזרח העיר. ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) בירך על הרכישה ועל הכניסה הגדולה של לשכונה. "כפר השילוח חוזר אט אט לבעליו ההיסטוריים - לעם ישראל. זה עוד צעד חשוב בחיזוקה של ההתיישבות היהודית במזרח ירושלים, בחיזוקה של ירושלים המאוחדת כבירת ישראל", טען.

"המדינה נופלת קורבן ליוזמות הזויות"

מנגד בשמאל הדגישו כי דווקא בעת הזו יש להימנע מפעולות פרובוקטיביות מהסוג בו נקטו המתיישבים. "שוב נופלת מדינת ישראל קרבן ליוזמות הזויות וחסרות שחר שתכליתן אחת- להכשיל בכל דרך שהיא הסדר ופשרה בינינו לבין הפלסטינים", טען היום ח"כ נחמן שי (עבודה). "בקצה הדרך הזאת מצפים לישראל חרם, עיצומים ובידוד בינלאומי. 'עם לבד ישכון' או אולי חזון נביאי ישראל הוא מבשר על מציאות בינלאומית קשה וכואבת.״

מאז האירועים הלילה תגברה המשטרה את סיוריה בשכונה, מחשש להתלקחות מחדש של העימותים באזור. מחברת kendall finance שהיתה מעורבת ברכישת הנכנסים נמסר בתגובה כי "החברה הינה חברה עסקית שעוסקת בנדל"ן והשקעות. החברה בחרה להשקיע בבתים בירושלים, ביניהם בתים בעיר דוד. הבתים נקנו באופן חוקי כדת וכדין. הלילה אכלסה החברה מספר בתים שבבעלותה".