משפחתו של נתנאל ערמי ז"ל: "התחושה קשה, תוהים על ההתנהלות"

זמן קצר לאחר שהותר לפרסום כי נבדק חשד שמותו של נתנאל ערמי ז"ל הוא תוצאה של רצח על רקע לאומני, בני משפחתו מותחים ביקורת על התנהלות המשטרה. "לא נותנים תשובות", אמרה אמו לחדשות 2 Online

נתנאל ערמי ז"ל (באדיבות המשפחה)

לאחר שפורסם כי המשטרה חוקרת חשד ולפיו נתנאל ערמי ז"ל, שנפל מהקומה ה-11 באתר בנייה בפתח תקווה לפני כשבועיים, נרצח על רקע לאומני, משפחתו מעלה סימני שאלה בנוגע להתנהלות המשטרה בפרשה. "כעת כשזה בחוץ עדיין יש לנו תהיות על ההתנהלות", אמרה לחדשות 2 Online מוריה ערמי, אלמנתו של נתנאל. בשעה 15:30 צפויה המשפחה לכנס מסיבת עיתונאים מיוחדת בעקבות הפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אחרי שלחצנו הגיע אלינו חוקר במהלך השבעה, אבל הוא לא נתן לנו שום תשובות", סיפרה אמו של נתנאל, מרים ערמי. "אנחנו מרגישים שאף אחד לא מעדכן אותנו. אדם נופל אל מותו, יש חשדות שמדובר ברצח ואותנו לא מעדכנים בכלום". במשפחת ערמי מותחים ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה מאז האירוע. "אם יגידו שלא מדובר ברצח אנחנו נגיד שזה טיוח, זה פשוט שקר וכזב".

"אף אחד לא מעדכן" (אביאל כהן)

מוריה ערמי, אלמנתו בת ה-24 של נתנאל, נמצאת בחודש השלישי להריונה. ערמי ז"ל הותיר אחריו גם שני ילדים נוספים: תינוק כבן שנתיים בשם איתן ותינוקת כבת שנה בשם אביה. "אין לי כלים להתמודד עם זה, הילדים גם הם לא ממש מעכלים", סיפרה האלמנה. "הסברתי לבן שלי שאבא שומר עלינו מהשמיים".

"הבן מאוד פיקח, הוא כל הזמן זורק דברים לשמיים ואומר שאבא יתפוס", היא מספרת. "יש לי רק שאלות ואין לי תשובות. אני לא מאמינה שזו יכולה להיות תאונה. לא שמעתי על תאונות כאלה ובטח לא לנתנאל".

צעדת מחאה

"אני לא יודעת מה אעשה, יש קושי אדיר להסתגל למצב החדש", הוסיפה מוריה. "פתאום הכל לבד, הוא היה אבא במשרה מלאה. המחשבה על לגדל ילדים בלי אבא ולעבור את הלידה לבד מטריפה אותי. יש בי געגוע מטורף, אני לא יודעת אם אי פעם אוכל להתגבר על זה".

אמו של ערמי משוכנעת כי בנה נרצח. "אין בזה ספק", היא אומרת. "אחרי שראינו את הדיווחים באינטרנט על הנפילה מגובה, שלחתי את בני לזירה לחפש את אחיו והוא שמע מהאנשים שם את כל הפרטים. חוץ מזה ומהכתבות באינטרנט, אין לנו מושג מה קורה".

אתר הבנייה בפתח תקווה (אביאל כהן)

לדבריה, הניסיון הרב של בנה מוכיח כי לא מדובר במקרה, אלא בפעולה פלילית מכוונת: "זו לא הייתה תאונה, אני מכירה את הבן שלי, הוא היה כל כך זהיר. נתנאל עבד שנים רבות בעבודות גובה, הוא למד והיה בעל ניסיון רב. הוא אפילו עבר קורסים של הצלה בגובה וניהל צוותים שעסקו בסנפלינג, הוא לא איזה חובבן. מאז גיל 16 הוא עוסק בזה. אני לא מצליחה להבין איך בנאדם יוצא לעבודה ולא חוזר".

האם הוסיפה כי מאז האסון, ילדיו של נתנאל "לא מפסיקים לבכות - הילד עומד במדרגות כל יום מחכה לאבא שלו, ושום גורם לא בא לבדוק אם הם צריכים עזרה". לדבריה, גם אלמנתו אינה מקבלת שום תמיכה מלבד הסיוע של בני המשפחה.

"הודיעו לה את הבשורה כשהיא הייתה עם התינוק על הידיים, הסבירו לה שקרה אסון, היא לא ידעה מה נפל עליה והתחילה לרוץ בפאניקה בכל הבית ורק אחר כך הבינה שיש לה תינוק בידיים", סיפרה האם. "גם הזמינו אותה לזהות את הגופה ולחתום על כך, וכל ההתנהלות הזו נראית לי בעייתית".