אהרונוביץ': "נדרשת רוח חדשה במשטרה"

במהלך סיור עם הנשיא ריבלין והמפכ"ל דנינו התייחס השר לביטחון פנים לפרישת הניצבים והודה שימים לא קלים עוברים על המשטרה. "מי שלא שם את טובת המדינה לנגד עיניו לא יישאר בארגון", הבהיר. רנ"צ דנינו אמר כי טבעי שיתעוררו סימני שאלה בציבור, אך הדגיש: "זה לא יפר את האיזון"

"צריך רוח חדשה". אהרונוביץ' ודנינו, השבו (פלאש 90)

נשיא המדינה ראובן ריבלין התארח היום (שלישי) בבסיס מג"ב בירושלים, ובמהלך סיור עם השר לביטחון פנים ועם המפכ"ל התייחסו שלושתם לטלטלה שעוברת על צמרת המשטרה בעקבות הודעות הפרישה האחרונות של הניצבים פריינטי ושטיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' התחייב כי בקרוב מאוד ימונה מפקד חדש למשטרת ירושלים והבהיר כי נדרשת רוח חדשה במשטרה: "אני ער למצב החמור שאליו נקלעה המשטרה. ימים לא קלים עוברים על משטרת ישראל, אבל יש לי אמון מלא ומוחלט במפכ"ל המשטרה שיעבור את המשבר הזה".

הוא הוסיף כי "התופעות בצמרת המשטרה מטרידות אותי ואני נחרץ להתמודד איתן ולהביא רוח אחרת למשטרה. מי ששם את טובתו ולא את טובת המדינה לנגד עיניו לא יישאר במשטרה".

ריבלין: דנינו מוביל את המשטרה בזהירות ובבטחה

המפכ"ל רנ"צ יוחנן דנינו אמר כי טבעי שפרישת שני הניצבים במהלך החודש האחרון, יוסי פריינטי וברונו שטיין, תציב סימני שאלה לפני הציבור והפיקוד הבכיר של המשטרה. "אני רוצה להבהיר שהארגון הוא חזק, יש בו 30 אלף שוטרים ובהם 5,000 קצינים. פרישה של קצינים לא תפר את האיזון. עם כל הצער שיש בעזיבתו של יוסי פריינטי שעשה עבודה מצוינת, אני אמליץ על מועמד ראוי למפקד המחוז מקרב כמה קצינים ראויים".

הנשיא ראובן ריבלין התייחס גם הוא להתפתחויות האחרונות ואמר כי הוא בטוח שהתהליכים הארגוניים שעוברים על המשטרה יביאו בסופו של דבר לחיזוקה: "מי שנושא באחריות ומוביל את המשטרה בזהירות ובבטחה בין הנחשולים והמכשלות הוא המפכ"ל דנינו שעושה זאת ביחד אמונה ויציבה".