הערכה: פריינטי רצה למנוע פרסום סיפור אישי ישן

עקב התפטרותו של מפקד מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטי, ההערכה היא כי אם היה מתמודד לתפקיד המפכ"ל, היו גורמים שונים מנסים "לאוורר" סיפור שאינו פלילי מעברו. דנינו: סימני שאלה סביב איוש התפקידים הבכירים‎

מה עומד מאחורי הפרישה? פריינטי (פלאש 90)

מה הסיבה להחלטתו המפתיעה של מפקד משטרת ירושלים ניצב יוסי פריינטי לסיים את תפקידו? ההערכה היא שגורמים שונים ניסו לאוורר סיפור אישי ישן מעברו של פריינטי - ואפשר כי זה מה שהניצב ניסה למנוע בהחלטתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מפקד משטרת ירושלים אמר לאחרונה למקורביו כי "המועמדים לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא כבר אוספים חומרים מכפישים אחד על השני".

גם ניצב ברונו שטיין קיבל את ההחלטה לפרוש, כשהבין שברגע שיודיע על התמודדות לתפקיד המפכ"ל, יהיו מי שינסו לעשות לו סיכול ממוקד עם פרשיות מהעבר. על כך אמר הערב מפכ"ל המשטרה ניצב דנינו: "העזיבה של ניצב פריינטי מציבה סימני שאלה על איוש התפקידים הבכירים בישראל בשנים האחרונות".

דנינו: "סימני שאלה על איוש תפקידים" (אור מני, פייסבוק משטרה)

פריינטי: "הכי חשוב לי לשמור על שמי הטוב" 

מקורבי השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' אומרים שייתכן כי דווקא ההחלטה הנדרשת כעת, למנות מפקד חדש למשטרת ירושלים, תזרז או תחייב להקדים את ההחלטה על המועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא.

ניצב יוסי פריינטי, הודיע היום לסגל הפיקוד של מחוז ירושלים על כוונתו לפרוש מהמשטרה כבר לאחר החגים ולא להתמודד על תפקיד מפכ"ל המשטרה. "אין שום סיבה להחלטתי לפרוש - לא חקירה במח"ש, לא תלונה, לא מכתב אנונימי ולא שום שלד בארון", הדגיש פריינטי בהודעת הפרישה. ניצב פריינטי טען כי ההחלטה על פרישתו באה "ממקום נקי בעקבות מגוון של שיקולים אישיים וזאת לאחר שירות ארוך בתפקידי פיקוד מרכזיים במשטרת ישראל".

יחד עם זאת ציין הניצב: "אני לא בנוי ללכלוכים שמלווים את ההתמודדות על המפכ"לות. אני איש של עבודה - אני לא רוצה להיות חלק מהמשחק המלוכלך הזה. יש לי דברים חמורים וקשים לומר, אבל מאחר ואני לא יורק לבאר שממנה אני שותה לא אעשה זאת כעת. הדבר שהכי חשוב לי הוא לשמור על שמי הטוב".